Корми для овець

Годування овець складний і відповідальний процес, що вимагає особливої ​​уваги тваринника, оскільки від того, якого виду і якості будуть споживані тваринами корму, залежить їхнє здоров’я, зовнішній вигляд, здатність до відтворення потомства, кількісні та смакові характеристики м’яса.

Корми для овець

Кращими кормами для баран вважав:

1. Грубі – сіно, солома, полова, листя кукурудзи, соняшникові головки;

2. Соковиті і зелені – свіжоскошене сіно бобових культур, трава, підніжний корм, овочі, фрукти;

3. Концентровані – борошно, мішанка, комбікорм, макуха, вітамінні добавки.

Підніжні і соковиті корми

Навесні і влітку вівці містяться на пасовищах, де вони можуть самостійно добувати собі їжу.

Для утримання овець на пасовище потрібні особливі умови:

– по-перше, пасовище має бути повністю очищено від ковили і будяків. Ковила – рослина підступне, потрапивши в шерсть тварини, воно може не просто її зіпсувати, а дістатися до шкіри і прорости всередину, заподіявши, таким чином, біль. Колючки будяка також не викличуть у овець особливого бажання добре харчуватися і пересуватися по пасовиську в пошуках їжі;

– по-друге, рослини, які ростуть на пасовище повинні бути не вище 10-20 сантиметрів у висоту. Низькі рослини краще засвоюються вівцями.

Корми для овець

Не маючи під рукою відповідного випасу, фермери зазвичай використовують в цій якості поля, засаджені конюшиною, викою, або люцерною. Єдиним мінусом від використання подібних пасовищ є необхідність суворого контролю за часом, проведеним на них вівцями. Так, рано вранці та пізно ввечері, після випадання роси, тварини повинні бути переміщені в загін. Трави на пасовище має бути рівно стільки, скільки необхідно, щоб кожна вівця за день з’їла не менше 1/10 від своєї ваги, тобто 3-4 кілограми.

Крім того, в звичайний денний раціон вівці незалежно від пори року повинні входити коренеплоди – картопля, буряк, морква, кабачки і гарбузи. Одна доросла вівця повинна з’їсти в день не менше 2-3 кілограмів соковитого корму, для молодняка дана норма знижується до 600-950 грамів. Перш ніж роздавати корми по годівниць їх треба ретельно промити, уважно оглянути на предмет гнилі, і тільки після цього дрібно нарізати, або натерти.

Шалені вівці повинні також споживати не менше 3 кілограмів силосу. Особливу користь цей продукт приносить в зимовий період, коли тварини відчувають нестачу вітамінів.

Грубий корм

Взимку овець зазвичай містять в теплих стійлах і переводять на грубі корми – сіно, або солому з додаванням полови. Годувати овець сіном вважається більш продуктивно, оскільки сіно є надійним джерел всіх необхідних тваринам поживних елементів – білків, протеїнів, жирів, клітковини, фосфорної кислоти і кальцію.

Багаторічний фермерський досвід показав, що найкращим за термінами засвоєння і віддачі є звичайне польове, або лугове сіно, до складу якого входить безліч різноманітних трав. Щоб сіно принесло вівцям більше користі, його слід скошувати до цвітіння трави. Пізніше скошування веде до втрати поживності продукту практично наполовину.

Тваринниками виділено кілька видів сіна: гірське, бобове, польове, лугове, полинове, кожен з яких має свої переваги при годуванні овець. Соломою овець годувати рекомендується тільки в крайніх випадках, оскільки шлунки цих тварин недостатньо добре пристосовані для цього виду корму. При відсутності сіна кількість соломи і полови на одну голову повинна бути доведена до 2 кілограм.

Крім того, до грубих кормів також відносять листя рослин, гілки, а також зерно кукурудзи, ячменю, або вівса. Необхідно відзначити, що кукурудза вважається дуже поживним і корисним продуктом, але згодовувати її слід з особливою обережністю, тому що велика кількість жиру, в ній міститься, може стати причиною різкого ожиріння тварин.

Концентрований корм

Концентровані корми, які з великим апетитом поїдають інші домашні тварини, багато користі вівцям не приносять, їх слід давати в обмежених кількостях, особливо молодняку, оскільки надлишок в звичайному раціоні комбікорми може стати причиною порушення роботи травного тракту і негативно позначитися на здоров’ї.

Так, для ягнят норма концентрованих кормів не повинна перевищувати 200 грам, для годуючих овець -250 грам, для інших – 300 грам.

Крім того, вівцям також згодовують вітамінні добавки, премікси, макуха, шроти, висівки і вітаміни в чистому вигляді.

Важливо розуміти, що чим різноманітніше корм, тим здоровіше і вгодований виростуть тварини, тим більший дохід з них вдасться отримати.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Корми для овець