Порода качок “Орпінгтон”

Порода качок Орпінгтон

Орпінгтон або Буф – порода качок, створена в Англії відомим заводчиком Вільямом Куком. Він вивів кілька незвичайних забарвлень: Блакитний, Буф і Чорний Орпінгтон. Білий Орпінгтон не користувався популярністю і його розведення зійшло нанівець.

Назва породи походить від передмістя Лондона, звідки селекціонер родом. До успіхів Вільяма Кука можна також віднести створення однойменної різновиди курей. Схрещування порід Каюга, Руанської, індійського бігуна і ейльсбюрі дало можливість У. Куку отримати колір Буф. На початку XX століття він непогано заробив на виведених птахів з незвичайною забарвленням оперення.

У 1908 році Кук показав качок на шоу в Медісон Сквер Гарден. Порода Орпінгтон в 1914 році отримала американський Стандарт Досконалості як Буф. Перший раз за всю історію колір оперення став назвою породи. Блакитний Орпінгтон, що існував в Америці, з часом асимілювався з блакитною шведської качкою.

Зовнішні характеристики породи.

Порода качок Орпінгтон

У цього птаха довге широке, практично горизонтально розташоване тулуб, з повною, округлими грудьми. Голова невелика, овальної форми. Очі коричневі. Дзьоб середньої довжини, у селезня він має жовтий колір і оранжево-коричневий у самки. Шия качки довга, граціозно вигнута, крила середнього розміру, конічної форми. Хвіст також невеликий, при цьому кілька пір’я завиваються кільцями. Селезні і качки мають оперення бежевого кольору і жовто-помаранчеві ноги. До старості самки втрачають свою цікаву забарвлення. Тривалість життя птахів від 8 до 12 років.

Особливості утримання качок.

Качок Буф вигідно тримати в сільському господарстві. Для заводчиків вона приваблива тим, що дає відмінні показники за двома напрямками продуктивності. Особи цієї породи, як і багато представників яєчно-м’ясний спрямованості, мають гарну вгодованість. Жива вага селезня від 2 600 г до 3 500 г, качок від 2 500 г до 3 200 г. Утята швидко дозрівають і до 8 тижнів важать до 2 кг. У 10 тижнів можна отримати повністю готові тушки для продажу.

Порода качок Орпінгтон

Качки Орпінгтон відмінні несучки. За рік один птах відкладає від 140 до 220 яєць на рік. За тиждень можна зібрати достатню кількість яєць для продажу. Шкаралупа має білий або світло-сірий відтінок.

М’ясо птахів має вишуканий смак, воно надзвичайно м’яке і ароматне. Світле оперення після ощип не псує товарний вигляд тушок. Ця порода не розлучається в промислових розмірах, так як заводчики віддають перевагу більш дешеве м’ясо пекінських качок, хоча вважається, що воно не таке смачне.

Породу Орпінгтон дуже легко вирощувати. Це ідеальний варіант для початківців птахівників. Часто цих птахів розводять в декоративних цілях. Качки Буф дуже розумні і доброзичливі. Головне, забезпечити їх постійним доступом до чистої води. Птахи породи Орпінгтон дуже люблять купатися і пірнати. Якщо поруч немає водойми, то необхідно зробити його самим. Це може бути невеликий резервуар, укопаний в землю або викладений плівкою.

Важливо не забувати про періодичну заміну води. На вигулі вони самі забезпечують себе кормом у вигляді личинок, комах, водної рослинності. В якості підгодівлі найкраще використовувати сухе зерно, різні мішанки. Примітно, що качки самі повертаються на нічліг в свій пташник. Літати вони не можуть, тому, якщо птахи утримуються у вольєрі, досить буде невисокої огорожі. Для підтримки продуктивних здібностей і запобігання хворобам, в пташнику необхідно підтримувати температуру 7-14 ° С.

Порода Орпінгтон поширена здебільшого в Європі – Італії, Франції, Англії. У Франції самок нерідко використовують для схрещування з мускусними качками.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода качок “Орпінгтон”