Посадка полуниці навесні

Полуниця улюблена представниками всіх поколінь. Жоден дачну ділянку не обходиться без цієї ягоди. Однак щоб щорічно отримувати великий урожай, потрібно знати, як правильно садити полуницю навесні.

Посадка полуниці навесні

Вибір грунту

Щоб ягода, висаджується в весняний період, прижилася, потрібно ретельно підійти до вибору грунту. Полуниця любить сонце. Тому слід вибирати світлий, що не заболочений ділянку. Не слід висаджувати рослину 2 рази поспіль в один і той же місце. Ділянка слід міняти.

Полуниця добре приживається на місці, де раніше росли хрестоцвіті – горох, петрушка, квасоля, часник. До виду грунту полуниця невибаглива. Однак слід перевірити її на наявність шкідників.

Вибір розсади

Якщо планується посадка полуниці вперше, то експериментувати не варто. 70 – 80% матеріалу, який планується висадити, повинні складати перевірені сорти. Решта частки доводиться на рослини, які висаджуються на пробу.

Ризик загибелі рослин знижується, якщо віддавати перевагу районованих видам полуниці. Навесні слід висаджувати вже зміцнілі, встигли перезимувати рослини. Саме вони найкраще приживаються і будуть здатні дати рясний урожай вже на наступний рік.

Якщо городник планує придбати готові саджанці, слід віддавати перевагу рослиною з блискучими, шкірястими листям, які мають насичений зелений пігмент.

На листі саджанців не повинно бути плям або цяточок будь-якого розміру. Їх наявність свідчить про хвороби полуниці. Такі саджанці непридатні для подальшого розведення. Вони можуть загинути або будуть приносити невеликий урожай.

Посадка полуниці навесні

Якщо полуниця вже вирощувалася раніше, то розсаду можна отримати з вусів вже наявних рослин. Вибір повинен лягти на самий рясно плодоносить кущ. Коли він пустить вуса, слід залишити 3 – 5 штук, а решта зрізати.

Потрібно дати їм вкоренитися. Коли з’являться перші великі листочки нового кущика, його необхідно викопати і пересадити на нове місце. Віддавати перевагу слід тільки тим рослинам, у яких є не менше 3-х зелених стебел без плям.

При правильному догляді новий кущ полуниці здатний дати урожай вже в рік посадки. Більшість квітів слід видалити, залишивши на кущі не більш 1 – 2 ягід. Процедура проводиться для того, щоб молода полуниця встигла добре вкоренитися і прижитися на новому місці.

Процес посадки

Висадка саджанців полуниці на відкритий грунт повинна проводитися ближче до вечора або в похмуру погоду, коли сонце відсутня. Рослини, висаджені навесні в жарку погоду, можуть загинути, не встигнувши вкоренитися.

Перед висадкою на заздалегідь скопаний ділянку вноситься добриво. Коріння саджанців полуниці слід обробити слабким розчином солі і марганцю, помістивши рослини в ємність з ним на 20 – 25 хвилин. Потім полуницю потрібно обполоснути водою.

Коріння слід вкоротити до довжини в 5 – 8 см., Потім ретельно розпрямити і помістити саджанці в неглибокі лунки. Кущики після проведення процедури посадки повинні залишитися у вертикальному положенні. Коріння слід присипати землею. Коренева шийка при цьому повинна виявитися на рівні грунту. Потім грунт поруч з саджанцями потрібно ущільнити і рясно полити рослини.

Посадка полуниці навесні

Відстань між окремими кущами має становити не менше 18 – 25 см., А між окремими рядами рослин – 60 – 70 см. Якщо полуниця вирощується в низині, то саджанці слід висаджувати на грядках.

Їх ширина повинна бути не менше 55 см., А відстань між кущами не менше 15 см. Рослини висаджують в 2 ряди. Між грядками повинні бути доріжки, шириною не менше 30 см.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Посадка полуниці навесні