Приміщення для курей

Приміщення для курей або просто курник – це місце утримання птиці. Від його умов залежить не тільки збереження курей в зимовий період, але і зростання, продуктивність, життєздатність, несучість. До приміщення для курей різних порід є різні вимоги. Є птахи, які легко знаходяться на маленьких площах з холодним кліматом всередині, але є ті породи, які не переносять холоду і вузьких просторів. Це позначається на їх життєздатності.

Приміщення для курей

Основні вимоги:

Якщо ви вирішили зайнятися розведення птиці, то для початку потрібно визначитися з породою і її функціональністю. Якщо кури заводчтся для отримання курячого м’яса, то необхідно розводити птицю бройлерного типу. До таких порід, наприклад, відноситься Брама куропатчатая, Фоксі Чик. Ці породи відрізняються не тільки гарною яйценоскостью, а й великою масою курей і півнів.

Якщо розведення робиться для отримання яєць, то необхідно заводити породи з високими річними показниками. Наприклад, Фоксі Чик і Хайсекс Браун, які виробляють в рік до 300 яєць. Якщо ви вирішили займатися розведенням курей для декоративного спорту, то породи будуть інші і умови утримання теж.

Приміщення для курей

Перед будівництвом вольєра і приміщення для проживання курей, необхідно ознайомитися з їх породними особливостями.

Загальні правила:

Приміщення повинно бути сухим. Курчата всіх порід не переносять зайвої вологи, для дорослих курей це також загрожує захворюваннями. Щоб уникнути вологи, приміщення має бути добре вентильованим, на підлогу можна стелити тирса, які увберуть всю вологу і послужать теплоізоляцією. Поїлки не повинні стояти на підлозі, щоб уникнути постійного перекидання і розливу води; Також поїльників має бути кілька, так як кури багато п’ють, вода повинна бути свіжою і чистою; Повинні бути обладнані сідала, їх необхідно прикріпити на відстані 25 см від підлоги; Також необхідно організувати гнізда, де курки будуть висиджувати потомство і просто нестися кожен день. Їх можна робити з соломи; Годівниці також повинні закріплюватися, щоб уникнути розсипання корму і змішування його з брудом; Необхідно утеплити приміщення, не всі породи можуть переносити холод. Щоб уникнути переохолодження в приміщенні повинна бути оптимальна температура не менше нуля градусів; винятком можуть послужити ті породи, які морозостійкі; Наявність прибудованого вольєра, куди кури можуть вільно виходити для вигулу. У теплу пору там повинна рости трава; Виключити можливість проникнення гризунів; Стіни вольєра не повинні бути низькими, щоб птах не могла перелітати їх; Підтримувати чистоту і гігієну приміщення. Кури люблять хороший догляд, показники несучості в хороших загонах завжди вище. Стіни вольєра не повинні бути низькими, щоб птах не могла перелітати їх; Підтримувати чистоту і гігієну приміщення. Кури люблять хороший догляд, показники несучості в хороших загонах завжди вище. Стіни вольєра не повинні бути низькими, щоб птах не могла перелітати їх; Підтримувати чистоту і гігієну приміщення. Кури люблять хороший догляд, показники несучості в хороших загонах завжди вище.

Дотримуючись цих не складно правила, можна добитися відмінних показників у продуктивності, зростанні, несучості будь-якої породи. Також варто враховувати ще одну важливу умову: в повному обсязі кури вільно уживаються з представниками інших порід, щоб уникнути загибелі потрібно точно знати характеристики породи. Також в приміщенні повинно бути окреме місце для утримання курчат, оптимальна температура для їх розвитку не вище 27 градусів, і приміщення для того, щоб роздільне містити курочок від півників. Тому що є породи, які в період формування погано уживаються разом.

Для представників декоративних порід, таких як Голландська Белохохловая умови утримання необхідні більш комфортні. Птах не переносить холоду, вологи, представників інших порід, особливо звичайних домашніх курей. Серед цієї породи велика смертність. Отже, утримувати їх потрібно в теплих опалюваних приміщеннях в холодну пору, постійно контролюючи, без спільного перебування з курми інших порід.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Приміщення для курей