Вирощування гусенят

Вирощування гусенят трудомісткий, але швидко окупає себе процес, що включає в себе підготовку приміщення для утримання птахів, закупівлю кормів і вітамінних добавок, а також засівання випасу придатними для споживання гусьми травами.

Вирощування гусенят

Приміщення

Місце, де будуть розміщені гусенята має бути досить теплим, сухим, чистим і добре провітрюваним. Зовсім ще маленьких гусенят необхідно помістити в дерев’яний ящик, або картонну коробку і містити деякий час в будинку, забезпечивши підігрів кімнати за допомогою звичайної лампи розжарювання, або електричної плитки. Утримувати гусенят в таких умовах необхідно до досягнення ними віку в 1 місяць, причому зовсім необов’язково, щоб гусенята знаходилися в приміщенні весь час, цілком допустимо виносити їх на вулицю і випускати в загін з молодою травою. Єдине про що слід заздалегідь потурбуватися – це про відсутність поблизу бджолиних і осиних гнізд. Молоді гусенята хапають дзьобом все, що рухається, випадково з’їдена бджола, або оса може викликати сильне отруєння, що супроводжується пухлиною носоглотки птиці. Врятувати гусеня,

У загоні для гусенят обов’язково повинні бути встановлені невеликі поїлки і годівниці, наявність зелені в загорожі вітається, оскільки зелений корм дозволений до вживання вже на 3-й день життя пташеня.

Як матеріал для створення загородки найкраще використовувати дрібну сітку рабицю, осередки якої повинні бути достатньо малі, щоб перешкодити проникненню крізь них довгих гусячих шей.

Вирощування гусенят

У разі, коли гусенят спочатку вирощують виключно в пташнику необхідно подбати про запобігання проникнення в нього домашніх кішок, собак, ласок, лисиць і куниць. Бажано задуматися про можливість такого проникнення ще на стадії будівництва пташка, оснастивши його хорошим міцним фундаментом.

Годування

Гусенята в їжі невибагливі, але слід розуміти, що чим корисніше і поживні буде корм, тим швидше вони виростуть, і тим менше їх кількість загине від різних захворювань. Маленьких гусенят від народження і до 1-2 тижнів годують виключно дрібно нарізаним вареним яйцем, пшоном, зеленню і сиром. Замість звичайної води гусенята можна давати солодке молоко і сироватку. Всі інгредієнти повинні бути подрібнені до мінімального розміру, бути розсипчастими і сухими, не створюючи ризику для тендітної гусячої носоглотки.

Догляд за гусенятами

Досить часто підросли гусенята, що містяться в одному хліві з іншими птахами і тваринами, переймають від останніх захворювань їм в принципі не властиві – так, у молодих гусенят при відсутності належної чистоти в сараї можуть завестися воші, позбутися яких буде зовсім не так просто.

Не варто розміщувати гусенят там, де раніше знаходилися дорослі гуси, особливо, якщо вони страждали від заразних захворювань. Такі приміщення слід ретельно вимити, вичистити і обробити дезінфікуючими розчинами – гашеним вапном і формаліном.

Гусенята, які не досягли віку 1 місяця, найчастіше схильні до ризику зараження сальмонельозом, холерою та іншими заразними захворюваннями, лікування яких, в більшості випадків, не дає результатів, зважаючи на складність своєчасного виявлення захворювання.

Більшість особин гинуть в ранньому віці, тому не варто економити на покупці профілактичних засобів, вони можуть врятувати не тільки все гусяче поголів’я, а й витрачені на нього гроші. Правильне годування, своєчасне прибирання та профілактика хвороб – запорука отримання здорових дорослих особин вже до другого місяця вирощування.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Вирощування гусенят