Російська біла порода кіз

Російська біла порода кіз

Розведення кіз для отримання молока в усьому світі дуже популярно воно становить не менше 60%. Великий відрив по виробництву козячого молока показують: Індія, Бангладеш, Пакистан. Хорошими темпами можна простежити розвиток в країнах південної Європи і країнах СНД. На території Росії молочні кози більшого поширення набули на домашніх подвір’ях. Найкращими молочними породами є: зааненская, альпійська, тоггенбургской і, звичайно ж, російська біла.

Російські білі кози з’явилися свого роду результатом роботи, яка проводилася не одне століття поспіль, схрещувалися найкращі представники Північно-Західних і Центральних регіонів Росії із ввезених козами з Швейцарії і Європи. Отримана в результаті порода дуже проста в утриманні, міцна, добре пристосовується в непростому російському кліматі, тому на території РФ цей вид, здавна користувався величезною любов’ю населення. Найбільш поширений цей вид на наступних територіях, перш за все це центральні і північно-західні регіони РФ, де чисельність кіз за приблизними підрахунками становить понад один мільйон голів.

Забарвлена ​​російська коза найчастіше в білий колір, але варто зауважити, що зустрічаються і чорні, як ніч, руді, як осіннє листя, а так, же благородний сірий для цих тварин цілком можливий. Шерсть у цієї породи кіз не довше, а то і зовсім коротка з п’ятнадцятьма процентним вмістом пуху, що за допомогою вичісування дозволить щороку отримувати не менше 200 грам пуху.

Будова тулуб у російської білої характерне для молочного типу. Тулуб нагадує по виду бочонок, груди об’ємна. На ногах тварина не високе, міцне, суглоби добре розвинені і виражені, ноги прямі, зад трохи свіслий. Голова красива, легка, трохи витягнута, може бути і шута або з великими рогами в формі серпа, вушка витончені, акуратні, стоячі. Борідка є у представників обох статей рідкісна у кіз і більш густа у козлів. Вим’я нагадує грушу за формою з міцними сосками спрямованими трохи вперед.

Важать кози від сорока до п’ятдесяти кілограм, а козли важать від п’ятдесяти п’яти до сімдесяти кілограмів.

При забої м’ясна продуктивність цієї породи не висока, але при цьому дуже цінується висококласні шкіри. Її використовують для виробництва шевро, а так само інших типів шкіри.

Кози породи російської білої високо плодовиті приносять в один окот по два або три козеня. Від ста маток можна очікувати появу ста п’ятдесяти або навіть двохсот козенят.

Молочна продуктивність цієї породи досить висока вона становить від трьохсот п’ятдесяти до восьмисот літрів молока, при жирності від чотирьох з половиною відсотків до п’яти за вісім місяців лактації, але якщо умови утримання кіз наближаються до ідеальних в цьому випадку цілком реально отримати молока більше. Найбільше, що вдавалося надоїти у російської білої це тисяча кілограм молока.

Завдяки цій породі були створені багато інших, яким вона передавала свої можливості серед них: валдайські, ярославські, горьківські, рязанські і інші, тому те, що це порода дуже добре впливає на закріплення важливих ознак або їх поліпшення і це в доказі не потребує.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Російська біла порода кіз