Приміщення для овець

Вівці зазвичай покриті великою кількістю шерсті, тому недосвідчені скотарі живлять помилкова думка про те, що холодів ці тварини не бояться. Насправді вівці також як і будь-які інші домашні тварини потребують зимовий період в теплі і турботі, забезпечити які їм можна за допомогою будівництва сухого і теплого сараю, або кошари.

Матеріал для будівництва

Особлива увага при будівництві місця під зміст овець слід приділяти вибору матеріалу. В теплих кліматичних зонах основним будівельним матеріалом в минулому столітті зазвичай був саман – суміш глини, піску і соломи. З саману виліплює щось на зразок примітивних цегли, з яких і зводять довговічні теплі будівлі.

Приміщення для овець

На півночі для будівництва сараю для овець використовують ще більш теплі і надійні будівельні матеріали – ліс, обпалений цегла, шлакобетон, або Котелець.

Рентабельність будівництва приміщення для овець

Багато фермерів відзначають, що споруда власної кошари – справа нелегка і має невисоку рентабельність. Набагато вигідніше і простіше придбати приміщення для овець в оренду у колишнього колгоспу, або радгоспу. Колись великі державні господарства з великою охотою надають подібні приміщення в оренду. Відзначається, що вигідніше орендувати будівлю, ніж будувати його.

Приміщення для овець

Внутрішнє облаштування кошари

Зсередини кошара повинна бути суха, світла і простора. Необхідно розрахувати кількість площі таким чином, щоб на одну вівцю доводилося не менше 2.5 квадратних метрів, на яких буде розміщуватися не тільки сама тварина, але і новий приплід, а також поїлки і годівниці для їжі.

Підлога

Пол в кошарі краще засипати глиною, встелити дерев’яними дошками, або залишити земляним. Ні в якому разі не можна використовувати для облаштування підлоги цемент, а тим більше робити бетонну стяжку. Незважаючи на те, що така підлога зручніший з точки зору чистки, вівцям він абсолютно протипоказаний, оскільки може стати причиною простудних захворювань, що можуть мати дуже жалюгідний результат.

При облаштуванні дерев’яної підлоги слід встановлювати його на висоті 20-33 сантиметрів над землею, що не тільки створить умови для швидкого осушення, а й дозволить більш ефективно утеплити підлогу.

Ще раз варто наголосити на важливості утеплення всієї кошари в цілому, взимку температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 8 градусів. У період ягнения фермери встановлюють в приміщеннях додаткові обігрівачі, що дозволяють довести температуру до 18-20 градусів.

Особливу статтю у витратах на кошару становить закупівля соломи для підстилки. Вівці не великі любителі вогкості, тому підлога повинна бути встелена товстим шаром соломи. Недолік соломи можна заповнити тирсою. Для однієї вівці на зиму досить заготовити понад 100 кілограмів соломи.

Вікна

Кошара повинна бути добре освітлена в будь-який час дня і ночі, тому про наявність вікон потрібно подбати завчасно.

На відміну від кіз, овець не люблять ставати на задні ноги, але буде все ж набагато безпечніше розташувати вікна на висоті 1.2-1.5 метрів над рівнем підлоги. Вікна в кошарі можна засклити, а можна просто забити плівкою і різними старими ганчірками. При відсутності штучної вентиляції, в якості отвори для надходження і виходу повітря можна використовувати вікна, намагаючись, щоб не виникло протягу.

Приміщення для овець має бути розділене на зони, кожна з яких призначена для окремих вікових груп, або категорій овець. Матки з ягнятами повинні розташовуватися окремо від підріс молодняка, а ті в свою чергу від дорослих овець і баранів-виробників. Як роздільник можна використовувати решітки, висотою до 1 метра.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Приміщення для овець