Приміщення для гусей

Птахівництво – діяльність, спрямована на отримання доходу. Успішний бізнес передбачає дотримання необхідних правил, які дозволять безперервно працювати господарського процесу. Розведення домашніх птахів включає ряд особливостей. В цьому випадку розглядається варіант будівництва приміщення для гусей.

Приміщення для гусей

Алгоритм дій початківця птахівника.

1. Споруда гусятник. Як пташника можна використовувати звичайний сарай або побудувати його самостійно. Готове приміщення повинно відповідати певним параметрам. На одну особину доводиться 1 кв. м. площі підлоги. У приміщенні встановлюють двері для виходу гусей на випас. Літній період пошукові роботи не передбачає загін гусей в пташник, можна залишити їх вночі на вулиці. Якщо гусятник зроблений з дерева або глинобитного матеріалу, тоді підлоги викладаються на рівні вище 30 см від землі. Це робиться для захисту від грунтових вод.

2. Обладнання. Гусятник повинен бути просторим і чистим. Стіни побілені вапном. Іноді фермери вдаються до процесу облицювання, це запобігає псуванню стіни гусьми. Для повної життєздатності гусей необхідна наявність поїлок, годівниць і гнізд. Чистота інвентарю повинна бути на високому рівні, тому що це впливає на здоров’я гусей. Поїлка встановлюється на спеціальні піддони, що забезпечують рівновагу. Сухість в приміщення не порушується. Гнізда встановлюють уздовж стін до початку яйцекладки (за 1 місяць). Не допускається вогкість в гусятник. Відбувається щоденний контроль стану солом’яної підстилки. Річний відсоток потреби однієї особи в підстилці становить близько 40 кг.

3. Оснащення пташника. Гуси мають тепле пухова оперення, яке захищає їх від холодів. Температурний режим в приміщенні може становити 10 градусів, при цьому птах не буде втрачати свою продуктивність. Виняток: рідкісні породи гусей можуть бути чутливі до перепадів температури, для цього пташник забезпечується спеціальними датчиками. Це запобіжить вірусні захворювання у гусей. Наявність світла в приміщенні важливий момент. Зазвичай в сараї вкручують одну лампочку для простого освітлення. У цій справі краще не економити, якщо фермер хоче отримати велику кількість особин, потрібно забезпечити для них комфортні умови. Світлові потоки присутні в різних напрямках, це дозволить птахові пересуватися в приміщенні. Пташник повинен бути оснащений вентиляцією – це важливий момент, який впливає на надходження кисню в приміщення.

Гусятник своїми руками – справа трудомістка, але більш ефективне. Це пов’язано з тим, що початковий етап передбачає всі помилки при будівництві.

Приміщення для гусей

1. Вибір місцевості. Досвідчений птахівник вибирає ділянку з наявністю пасовища і водойми. Це основні компоненти, які важливі для гусей. Відкрита місцевість і свіже повітря дозволять птахам набирати масу, і отримувати поживні речовини.

2. Спорудження пташника. План каркаса гусятник може бути складений в залежності від кількості особин. Споруда включає наявність двох кімнат. Друга кімната послужить зручним кутом для несучок. Як матеріал буде використовуватися дерево. Приміщення повинно бути герметичним, тому обладнується вентиляцією.

3. Утеплення. Пташник оснащений утеплювачем на час зимових холодів. На відміну від курей, гуси, витримані птиці, тим не менш, не варто позбавляти їх тепла.

4. Світло. Початковий етап будівництва передбачає забезпечення приміщення світловими променями, бажано зробити вікна на сонячній стороні, тоді світло буде надходити регулярно. У нічний час поставити спеціальні лампи, які будуть джерелом світлових потоків.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Приміщення для гусей