Безприв’язне утримання великої рогатої худоби

З давніх часів утримання худоби людина облаштовував в хліві, який часто примикав до житла. Такий пристрій практикувалося з метою обігріти власну оселю, використовуючи тепло тварин. Надалі людство почало зводити окремі приміщення для худоби із закріпленням до певного місця кожної тварини. Таке утримання великої рогатої худоби називається прив’язним.

У сьогоднішньому світі все більш популярним стає безприв’язне утримання. Цей спосіб спочатку знайшов своє застосування в м’ясному скотарстві, зараз же широко використовується і в молочному напрямі різних господарств.

Безпривязне утримання великої рогатої худоби

Особливості змісту

Зміст корів на фермах при безприв’язному системі має на увазі під собою їх вільне переміщення та безперешкодний підступ до годівниць. Зазвичай грубі корми розташовують під навісами на території скотарень, а силос в буртах на майданчиках, призначених для вигулу. Причому площа вигульних майданчиків відводять з розрахунку 10 кв. м на одну тварину. Вигульні майданчики, як правило, роблять з твердим покриттям, прибирання гною виробляють кожен день. Поять корів за допомогою дерев’яних або бетонних групових автопоилок. Доїння відбувається в спеціальних приміщеннях, оснащених доїльними установками.

Безпривязне утримання великої рогатої худоби

Стадо тварин зазвичай поділяють на групи по 60 особин, формуючи окремо з урахуванням віку і статі групи молодняка, і з урахуванням фізіологічного стану групи дорослих тварин. У порівнянні з прив’язним утриманням безприв’язному спосіб дозволяє на тій же площі розмістити корів зі збільшеною кількістю на 30%, в той же час збільшується і витрата кормів.

Безпривязне утримання великої рогатої худоби

Щоб уникнути травмування тварин один одним, кінці рогів відпилюють приблизно на 4 см, а телятам проводять Обезроживание у віці до 10 днів. Також необхідний ветеринарний огляд корів з подальшою ізоляцією хворих тварин.

Види безприв’язного утримання

Безприв’язне утримання можна розділити по типу технології на три види.

Перший вид: тварини розташовуються на трьох майданчиках. Годівниці встановлюються на вигульних майданчиках, в окремій секції корів доять, а відпочивають вони в приміщеннях зі спеціальною глибокою підстилкою, яка створює сухе і м’яке ложе.

Другий вид: годують і доять тварин в окремих один від одного приміщеннях, відпочивають корови в спеціальних секціях, обладнаних боксами.

Третій вид: доїння відбувається в секціях, відпочинок як на незмінюваній підстилці, так і в боксах. Годування проводиться на майданчиках для вигулу з сіносховищі або у годівниць з автоматичними прив’язі.

Переобладнання приміщень під безприв’язне утримання

Розміщення корів без прив’язі на тваринницьких фермах дозволяє скорочувати витрачаються матеріальні та людські ресурси на обслуговування утримання тварин. Ефективність такого способу підтверджується високим прибутком молочних господарств. Така організація утримання тварин може бути облаштована не тільки на новозбудованих фермах, але і на переобладнаних існуючих скотарнях. Переобладнання проводиться в залежності від погодних умов регіону і в першу чергу тих будівель, які не вимагають високих капітальних витрат. У приміщеннях прибираються стійла з годівницями і споруджується глибока незмінна підстилка.

Безперечно, в південних регіонах обладнання приміщень і майданчиків для безприв’язного утримання тварин менш затратно. Однак, навіть в північних районах використання цього методу дає відмінні результати. Збільшення надоїв і прибутку виправдовує вкладення необхідних коштів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Безприв’язне утримання великої рогатої худоби