Обрізка шипшини

Часто на дачних ділянках висаджуються кущі шипшини. Рослина відмінно змориться в якості живої огорожі. Шипшина дуже швидко виростає до 1-3 метрів заввишки. Кущ не дуже вибагливий у догляді. Його легко обрізати. До і до того ж в період цвітіння він виглядає шикарно, а після – дає багаті на вітаміни плоди.

Обрізка шипшини

Щоб рослина не втратило своє декоративне призначення і форму, його необхідно час від часу підрізати. Обрізку непотрібних гілок зазвичай виконують восени, а іноді і на початку весни, до того як нирки почнуть розпускатися. Також найзручніше обрізати кущі в зимовий період. Так як в цей час можна побачити все прімершіе і сухі гілки.

Вперше обрізати кущ необхідно відразу після того, як він був посаджений у землю. Відразу ж гілки обрізають якомога коротше. Однак на них необхідно залишити кілька нирок. Цілком буде досить 2-3 штуки. Після того як дані дії були виконані, кущ можна не чіпати протягом 2 років. За цей період у нього буде можливість зміцніти і розростися ширину.

Після того як рослина досягне трирічного віку, буде необхідно позбутися від зламаних гілок і ослаблих відростків. При цьому залишають сильні і здорові гілки, які в подальшому будуть формувати кущ. Вони повинні бути висотою в 15-18 сантиметрів. Незабаром на них з’являться молоді пагони. Коли вони досягнуть висоти в 60-70 сантиметрів, їм прищеплюють верхівки. Це буде сприяти більш активному росту відгалужень, де будуть утворюватися бутони з квітами.

На четвертий рік життя, шипшина часто починає давати плоди. В цей час кущ повинні утворювати приблизно 15-20 великих і сильних гілок. Від зайвих гілок найкраще буде позбутися. Так як шипшина дуже любить сонячне світло, та й до того ж це буде заважати утворенню нирок з квітами.

Доросла рослина потребує постійного догляду. Щорічно необхідно прибирати хворі, слабкі або поламані гілки. Крім того, слід обрізати гілки, які старше 5 років. Так як вони з кожним роком будуть все менше і менше цвісти і давати мало плодів. Їх найкраще поступово замінювати на молоді і здорові відростки.

Обрізка шипшини

У літню пору, коли період цвітіння закінчений, до міцних втеч, які досягли 70 сантиметрів у висоту можна зробити щеплення. Це дасть можливість в майбутньому отримати більше квіткових бруньок і зібрати більше врожаю. Однак не слід з цим старатися. Якщо прищепити багато пагонів, в результаті утворюється велика кількість непотрібної порослі, за якої не дуже зручно буде доглядати.

Якщо кущ шипшини запущений до такого стану, коли складно з’ясувати, де здорові і молоді пагони, а де знаходяться хворі і постарілі гілки, то його необхідно повністю обрізати до рівня землі. Після цього формувати рослини можна заново. Точно так само роблять, якщо шипшина почав давати дрібні плоди і значно знизилася врожайність.

Щоб шипшина рясно цвів і щорічно плодоносив необхідно дотримуватися наступних рекомендацій.

Якщо рослина було висаджено в грунт навесні, то над землею потрібно залишити лише 2 нирки. До осені на кущі з’являться пагони, їх також слід обрізати, щоб в результаті вийшло 4 гілки, які мають довжину в 2 нирки.

Через рік на шипшині утворюється 8 пагонів. Знову ж восени необхідно їх обрізати до рівня 2-х нирок. При цьому вийде грамотно сформований рослина. Щороку з нього необхідно видаляти зайву поросль. Такий кущ буде відмінно цвісти і давати хороший врожай протягом 10 років. Подібний відхід не доставить великих клопотів, а шипшина буде радувати довгий час.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Обрізка шипшини