Гуси на подвір’ї

Гусь вважається першим птахом прирученою людиною. На сьогоднішній день розведення гусей на домашньому обійсті вважається найбільш прибутковим заняттям, оскільки вже через 2-3 місяці інтенсивної відгодівлі з одного гусака можна отримати кілька кілограм молодого приємного на смак м’яса.

Гуси на подвірї

Всього за 70 днів відгодівлі гусак великий породи здатний досягти ваги в 5 кілограмів, при мінімальній кількості жиру. Гусячий жир починає накопичуватися в тушці приблизно з 4-х місячного віку, що, втім, ніяк не позначається на кінцевій вартості птиці, оскільки гусячий жир не тільки добре засвоюється організмом, але і володіє зниженою температурою плавлення, через що готувати на ньому їжу набагато швидше, ніж на свинячому, або баранячому.

Більшу частину світлого часу доби гуси повинні проводити під відкритим небом, бажано на випасі, або річці. Гуси прекрасно засвоюють підніжний корм, особливо їм подобається подорожник, кульбаба і деревій, тому в літній період на придбання вітамінів і кормів для гусей можна значно заощадити. Дорослий зрілий гусак споживає до 2 кілограм зеленого корму в день, що дозволяє практично відмовитися від сухих кормів і сумішей.

На користь пасовищного утримання гусей виступає також і той факт, що гусеня від народження і до 2-чного віку, що міститься в закритому приміщенні, з’їдає більше 12 кілограм сухого корму, 3 кілограми добавок і 30 кілограм зелені. Вільне переміщення по пасовиську значною мірою зменшує показники витрат сухого корму, збільшуючи кількість зеленого.

На пасовищі гусей виганяють рано вранці, при цьому скоєно необов’язково, щоб випас був обгороджений, гуси настільки розумні, що віддалившись на значну відстань від будинку, здатні без зусиль знайти дорогу назад.

Гуси на подвірї

Увечері гусей слід поміщати в закритий загін, або сарай. Важливою умовою утримання птахів в сараї, незалежно від пори року, є присутність на підлозі сухий солом’яної підстилки. Гуси теплолюбні, тому будь-яке переохолодження їх лапок може спровокувати розвиток небезпечних захворювань.

Дорослих гусей, гусок на яйцях і молодняк слід утримувати в різних загонах, при необхідності наседок накривають дерев’яним, або паперовим ящиком з дірочками для надходження повітря. Такий запобіжний захід не дозволяє квочка підхоплюватися при шумі, або залишати гніздо при першому бажанні.

Важливою умовою утримання гусей на подвір’ї є організація постійного доступу до питної води. Ємності з водою повинні бути розставлені також на випасі, або в загоні, кількість їх безпосередньо залежить від числа гусячого сімейства.

В кінці літа і початку осені у гусей починається період линьки, в цей час фермери зазвичай озброюються ножицями і приймаються за стрижку. Стрижені пір’я і пух використовують для наповнення подушок, перин і матраців.

Приміщення, в якому містяться гуси, має бути невеликим, але добре провітрюваним, цілком допускається присутність невеликого протягу. Сарай, або загін, де гуси знаходяться в нічний час, повинен бути чистим, тому слід заздалегідь передбачити способи і методи очищення приміщення від гною і залишків їжі. Зазвичай для цих цілей використовують дерновий віник і чисту солому. Збирання слід проводити не рідше 1 разу на тиждень, намагаючись при цьому, щоб підлогу до приходу гусей повністю просихав. У спеку приміщення для гусей слід залишати відкритим, щоб застояне там за ніч повітря зміг вивітритися.

Отже, вирощувати гусей зовсім не складно, головне дотримуватися елементарних вимог гігієни, а також своєчасно годувати і поїти птахів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Гуси на подвір’ї