Кастрація кнурів і її необхідність при розведенні свиней

При розведенні свиней ніяк не можна обійтися без такої процедури як кастрація. Під кастрацією (вичищений) мається на увазі процедура необхідна для припинення діяльності залоз статевої секреції. Найчастіше ця процедура здійснюється хірургічним шляхом. Однак на сьогоднішній день є і інші способи кастрації, зокрема гормональна, радіоактивна і хімічна кастрації. Вибір способу кастрації завжди за власником господарств, однак, слід пам’ятати, що хімічна, гормональна і радіаційна кастрація досить дорогі.

Кастрація кнурів і її необхідність при розведенні свиней

Для початку потрібно розуміти, навіщо потрібно позбавляти поросят статевих залоз поросят (а точніше гормонів вироблених ними). Справа в тому, що поросята ростуть і у них починають повною мірою функціонувати статеві залози, виробляючи статеві гормони, які в свою чергу викликають незворотні зміни в організмі і поведінці тварин. Щомісяця у поросят з’являється статева полювання. Через це поросята стають надмірно неспокійними, вони втрачають апетит, а отже, у них знижується приріст. Якщо кнура НЕ каструвати з віком у нього буде наростати агресія, і вони будуть битися між собою і навіть можливий напад на людину. Ще одна неприємність полягає в можливість не плановому покритті молодих свинок. До того ж м’ясо кнура має неприємний запах і тому малопридатні в їжу.

Новітні дослідження провідних тваринників світу показали, що кастрацію треба проводити в максимально ранньому віці поросят (ця планка на сьогодні визначена в 10-45 діб). У цей період хвороблива процедура переноситься менш болісно і з невеликими втратами крові. Ветеринари відзначають наступні позитивні моменти в кастрації поросят в ранньому віці:

– Тварина не має великої фізичної сили, тому для проведення операції не треба прикладати надмірних зусиль по фіксації

– Оскільки поросята в цей період перебувають під опікою свиноматки, то вони набагато легше переносять стресову ситуацію

– У молоці свиноматки є набір антитіл, які допомагають рані гоїтися набагато швидше

– Чим раніше проводиться кастрація, тим швидше заживає рана

– Кровотеча у маленьких поросят незначне і не несе небезпеки для життя

– Усілякі ускладнення виникають дуже рідко

– При ранньому зміні гормонального фону (а це неминуче після вичищений) збільшується зростання і набір маси молодих тварин.

Багато фахівців обговорюють з приводу термінів кастрації, але однозначно процедуру слід проводити в період до 6 місячного віку. В іншому випадку статеві інстинкти не втрачається, що істотно ускладнює процес вирощування тварин.

За способами проведення хірургічної кастрації процедуру ділять на процедуру закритого і відкритого типу. Для дорослих кнурів застосовна тільки закрита операція. Також її проводять у разі пахової грижі у тварини. Прийнято проводити кастрацію дорослої тварини за два місяці до забою.

Кастрація кнурів і її необхідність при розведенні свиней

Відкриті операції проводяться в разі молодих поросят. Залежно від маси для процедури застосовується спецстанок або ж знерухомлення проводиться способом зручним для ветеринара.

Слід зауважити, що операцію слід проводити тільки в тому випадку, коли молода тварина здорово. Вважається, що слід спостерігати за тваринами після процедури по кастрації протягом чотирьох-п’яти днів. Особливо треба приділяти велику увагу процесу загоєння ран і власне самопочуття тварини. Дуже важливо, щоб у тварин в цей період була чиста підстилка. Частинки підстилки не повинні бути дрібними, оскільки вони можуть потрапляти в рану і викликати запальні процеси. У разі розвитку набряклості або надмірного почервоніння слід терміново звертатися за консультацією до ветеринара.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кастрація кнурів і її необхідність при розведенні свиней