Як містити гусей взимку?

Як містити гусей взимку?

Птахівництво завжди було хорошим видом діяльності, який не тільки був джерелом доходу, але і вигідним забезпеченням сім’ї їжею. Розведення домашньої птиці передбачає ряд певних умов. Правильно зміст птахів служить успішним зростанням потомства в цілому. Невибагливим типом домашніх птахів є гуси. Цей птах має міцний покрив, який захищає її від холоду в зимову пору року. Гуси відмінно переносять будь-температурний режим в розмірі від 10 до 30 градусів нижче нуля. Однак не варто забувати, що навіть при заморозках у птахів можуть виникати певні проблеми зі здоров’ям. Як правильно забезпечити утримання гусей в зимовий час.

Умови утримання гусей в холодну пору року

Основна увага приділяється утепленню приміщення, де знаходиться птах. Для цього потрібно забезпечити підлогу спеціальної підстилкою. З огляду на те, що у гусей оперення може забруднюватися, підстилка повинна бути чистою і сухою. Акцент спрямований на поліпшення життєдіяльності птиці, так як поганий стан гусей впливає на їх апетит, виникають простудні захворювання, і знижується опірність організму до вірусних інфекцій. Матеріал для підстилки використовують у міру кількості гусей в приміщенні. Оптимальним варіантом буде шар з тирси або соломи.

Гусятник

Зимову пору року передбачає оснащення гусятник спеціальними гніздами, поїлками і годівницями. Розмір гнізд по ширині і висоті складе по 50 см, а довжина буде 60 см. Матеріалом для обладнання гнізда послужать звичайні дерев’яні дошки. Далі приміщення білиться вапняком. 1-2-м гуска буде досить одного гнізда для висідкі яєць. Звертаючи увагу на зайву вологість в приміщенні, варто подбати про часте збиранні яєць після їх знесення. Це позбавить продукт від забруднень і заморожування.

Поїлка для гусей

Посудиною для води підійде дерев’яне корито або відро. Поїлка встановлюється на спеціальні піддони, які запобігають розбризкування води. З огляду на зимовий період потрібно забезпечити птахів постійним припливом води, тому до поїлки можна під’єднати шлангу з будь-якого бідона.

Годування птахів

На початку холодів гусей починають годувати від 2 разів на день: вранці і ввечері. Пізніше птицю переводять на режим триразового харчування. У звичайний раціону птахів входить мішанка (комбікорм) і зерно.

Типи корми:

– полова.

– Сінна труха.

– Суха кропива.

– Лугове сіно.

У зимовий період годування гусей має бути різноманітним для утримання птиці в тонусі. Корм може бути змішаний з овочевими культурами – буряком, морквою і бруквою. Норма харчування на одного гусака становить 300 г зерна без овочів. Досвідчені птахівники пропонують вносити в раціон гусей овес. У зимовий період ця культура буде відмінним зміцненням імунітету птиці. При відсутності великої кількості зерна можна використовувати картоплю з горохом. Птах може споживати картоплю в сирому і вареному вигляді, до цього їх привчають з раннього періоду життя.

Як містити гусей взимку?

Годування птахів повинно супроводжуватися стандартними нормами, і не шкодити здоров’ю гусей:

1. Щоденне чищення годівниць.

2. Дотримання добової норми харчування для кожного птаха.

3. Раціон годівлі гусей супроводжується підгодівлею (овес – пшениця – терта морква – пекарські дріжджі). Цей вид підгодівлі збільшує зростання несучості птиці.

4. Наявність мінералів: яєчна шкаралупа, крейда, черепашник.

Для поліпшення росту птиці в зимовий час варто пам’ятати про правила утримання. Тому приміщення для гусей повинно бути оснащено необхідним обладнанням. Надходження світла для птиці важливий процес. Птахівник повинен забезпечити регулярні потоки світлових променів – це дозволить птахові в холодну пору року зберегти імунітет.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як містити гусей взимку?