Як правильно доглядати за качками

Як правильно доглядати за качками

М’ясо качки володіє масою корисних властивостей, при цьому вони досить невибагливі в догляді. Це робить їх особливо привабливими для розведення в домашніх умовах. Однак зміст цих пернатих має свої тонкощі, які впливають на швидкість росту молодняку ​​і набір ваги дорослими особинами.

Качки добре адаптуються до будь-яких кліматичних умов, але різкі температурні перепади можуть привести до несприятливих наслідків. Під час сильного похолодання чи високих морозів у птахів знижується маса тіла і припиняється несучість. Занадто гаряче повітря веде до погіршення якості пуху і пера.

Важливо підтримувати постійну температуру в приміщення, де вони містяться. Взимку цей показник повинен триматися на рівні 7-14 ° С. Про переохолодженні говорить той факт, що качки збиваються в зграю і сидять нахохлившись. Значить, потрібно зайнятися додатковим утепленням. Хоча в літній період вони практично весь день проводять на вигулі, а в приміщення тільки ночують, необхідно стежити, щоб в ньому не було надто спекотно. У разі перегріву у них частішає дихання, починається сильна спрага, пропадає апетит і знижується несучість. Оптимальна температура в пташнику в теплу пору року – до 25 ° С. Якщо вона піднімається вище, то слід встановити вентиляцію і кілька ємностей з водою. Головне не перестаратися і не допустити появу вогкості. З цією метою підлогу зазвичай покривають щільним шаром соломи, яку обов’язково замінюють 1-2 рази протягом тижня.

Як правильно доглядати за качками

Якщо качки гуляють на огородженій території, то для захисту від сонця потрібно встановити навіс, щоб під ним могла сховатися вся зграя. На вільному вигулі вони самі знаходять тінисті місця. Оскільки качки все-таки водоплавні птахи, то їм потрібно водойму. Добре, якщо поруч є ставок або річка, в іншому випадку його доведеться організувати самим. Якщо птахів небагато, то цілком підійде стара ванна, укопана в землю, а для великого поголів’я можна зробити басейн. Воду потрібно міняти частіше, тому систему зливу краще продумати заздалегідь.

У зимовий і весняний період, коли існує брак сонячного світла, качки потребують додаткового освітлення. Взимку це дозволяє зберегти яйцекладку і продовжити набір ваги. Світло в пташнику в цей час можна створювати штучно. В цілому освітленість приміщення повинна займати до 12 годин. Навесні це допомагає підвищити плодючість особин під час шлюбного періоду, тому його потрібно продовжити до 11-16 годин на добу. Влітку без штучного освітлення цілком можна обійтися.

Як правильно доглядати за качками

Розмір пташника залежить від кількості голів, виходячи зі співвідношення 2 особини на 1 кв. м. Пол застеляють вологостійким підстилковим матеріалом, так як качки часто використовують поїлки для купання. Приміщення слід обладнати необхідними пристроями для утримання птиці.

Годівниці. Для сухого корму їх виготовляють з дерева з розрахунком довжини 10 см на 1 голову. Вони повинна мати подовжену форму і високі бортики. Корм зазвичай наповнює їх на третину, щоб качки його не покине своїх. Для вологих мешанок краще взяти посуд з нержавіючої сталі.

Поїлки. На цій посаді відмінно підійдуть вузькі і глибокі дерев’яні корита товщиною не більше 2,5 см. Обов’язково потрібно стежити за чистотою води в ємності, щоб уникнути інфекцій і захворювання травної системи.

Гнізда. Їх встановлюють на підстилку, значно ущільнивши її в цьому місці додатковими шарами. Зазвичай їх роблять з дерева, вони не мають дна і розташовуються на підлозі на зразок осередків. Кількість гнізд потрібно з розрахунку 5 несучок на одне місце. Домашні качки практично всеїдні, тому в дні, коли вони не висиджують потомство, їм можна давати харчові відходи, варені або сирі овочі, траву. Годувати їх потрібно було 3 рази в день, при цьому кожна особина споживає корм близько 340 г в добу. Коли вони починають нести яйця, в їх раціон слід додати злакові, комбікорм. Влітку, перебуваючи на вільному пасовиську вони в змозі самі забезпечити себе їжею, поїдаючи траву і комах.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як правильно доглядати за качками