Коли садити агрус?

Вважається, що агрус є скороплідністю культурою. Перші плоди на кущі можуть з’явитися вже на 2-3 рік життя. Агрус не надто любить холодні зими. При морозі в мінус 30 гілки можуть примерзнути, якщо кущ не буде укрите снігом. Однак і високі температури йому не до смаку. При сильній спеці він повільніше росте і розвивається. Також агрус не слід садити в місцях з близьким розташуванням грунтових вод.

Коли садити агрус?

Щоб агрус давав великі і смачні плоди необхідно ретельно вибирати місце для його посадки. Найкраще саджанці розміщувати на злегка піднесених грунтах з гарним освітленням. Ділянка повинна бути добре захищена він протягів. Агрус воліє чорнозем. Він також добре росте на грунтах багатих перегноєм. На неочищену від бур’янів землю, особливо від пирію, його краще не висаджувати. Не рекомендується садити кущі агрусу на місці, де росла малина або смородина. Так як земля буде виснаженою.

Кущі можна висаджувати на ділянку навесні або восени. Досвідчені городники виконують посадку агрусу з вересня по середину жовтня. Вважає, що це найвдаліший період. Так як до настання сильних морозів кущ встигне взятися і у нього утворюються нові молоденькі коріння. Агрус, висаджений в грунт навесні, приживається набагато гірше і повільніше росте.

Так як на гілках агрусу розташовується безліч колючок, його не дуже зручно прополювати. Тому перед тим як садити рослина, ділянку необхідно розчистити від бур’янів. Для цього підготовлену територію перекопують, попутно вибираючи все корінці бур’янів. Після цього рекомендується розрівняти ділянку, застосовуючи граблі з металевими зубцями. При цьому всі грудки землі необхідно подрібнити.

Перед тим, як садити агрус восени необхідно заздалегідь підготувати яму. Приблизно за 2-3 тижні до планованої посадки. Це робиться для того, щоб земля змогла осісти. Яма повинна бути глибиною до 50 сантиметрів і такий же в ширину. При викопуванні, необхідно зняти верхній родючий шар і відкинути в одну сторону, а найнижчий відкласти в іншу. Після чого, родючу землю ще додатково удобрюють. Туди можна додати перегній, сірчанокислий калій і суперфосфат, потім все ретельно перемішати. Даних добавок куща буде досить на 3 роки. У разі якщо земля глиниста, то можна висипати в яму відро річкового піску.

Коли садити агрус?

Перед тим як садити агрус необхідно приділити увагу вибору саджанців. Це повинні бити здорові рослини, їм може бути як 1 рік, так і 2. При цьому вони повинні мати коріння довгою 25-30 сантиметрів і пагони в кількості 3-4 штуки.

Щоб кущі швидше прижилися, перед висадкою необхідно видалити підсохлі частини. Також рекомендується замочити саджанці в добриві. Для цього в 5 літрах води можна розвести 3 столові ложки гумату натрію.

Висаджувати агрус краще в безвітряну і суху погоду. Це потрібно для того, щоб коріння на відкритому повітрі не посохли. Час посадки рекомендується вибрати, таким чином, щоб до перших морозів залишалося ще хоча б 2 тижні. При цьому саджанці набувають приблизно за 10 днів до того, як буде здійснюватися висадку кущів на ділянці.

Розмістити кущі агрусу можна вздовж паркану або навіть між плодовими деревами. Однак при цьому слід пам’ятати, що в міру дорослішання рослина сильно розростається в ширину. Тому між кущами і деревами необхідно залишати відстань від 1,5 до 2 метрів.

Якщо ж висаджувати рослини в кілька рядів, то між ними потрібно зберегти дистанцію в 2,5 метра, а агрус краще розміщувати на відстані в 1,5 метра один від одного.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Коли садити агрус?