Як доглядати за вівцями

Як доглядати за вівцями

Вівці тварини дуже корисні і в той же час не дуже вибагливі в утриманні. Вони здатні пастися як на напівпустельних пасовищах, так і в гірській місцевості, витривалі, а для їх утримання та годівлі не потрібно витончених зусиль. Продукти вівчарства – це шерсть, м’ясо, молоко і жир.

Зміст овець. Вівці дуже слухняні і з розвиненим стадним інстинктом. Недарма є безліч прислів’їв про порівняння з вівцями – про те, як вони ходять один за одним, нездатні змінити напрямок навіть в разі небезпеки. Саме тому рекомендується пасти овець разом з іншими тваринами, які краще запам’ятовують місцевість, наприклад, з козами.

Як доглядати за вівцями

Взимку вівцям потрібно тепле приміщення, але досить вентильований, без протягів. Бажано ще з середини осені обладнати кошару до зими, не відкладаючи цю справу до настання холодів: утеплити стіни, обладнати годівницю, продумати систему вентиляції. Взимку в приміщенні температура не повинна опускатися нижче 6 градусів, а якщо вівці ягнятся, то варто підтримувати температуру на рівні 15 градусів.

Як доглядати за вівцями

Годування овець. Вівці здатні низько опускати голову, зриваючи найдрібніші травинки, тому можуть пастися навіть після інших тварин, наприклад, корів. Влітку, з годуванням овець проблем бути не повинно, якщо навколо загону досить пасовищ. Особливу увагу варто приділити зимової годівлі. Взимку корм цілком підійде і грубих сортів, наприклад, сіно, яке потрібно запасати ще з літа. Іноді тварини їдять навіть сухе листя, які рекомендується збирати восени їм на підстилку.

Щоб вівці були спокійні взимку і не турбували господарів, їх варто годувати 3-4 рази на день, причому краще на свіжому повітрі, якщо на вулиці немає негоди. Крім сіна в корм потрібно додавати коренеплоди, силос, солому. Рекомендується годувати тварин в один і той же час. Барани-плідники вимагають більш ретельного догляду – їм в корм обов’язково потрібно додавати овес, картопля, а сіно давати екстра-класу.

Ягнята перший тиждень життя повинні харчуватися молоком матері, яке в повній мірі насичує їх організм корисними елементами, а вже з другого-третього тижня можна додавати в їжу моркву, дрібне сіно і вітаміни. До четвертого місяця ягнят вже можна тримати на окремих від матері пасовищах.

Як доглядати за вівцями

Стрижка овець. В індивідуальних господарствах переважають породи полугрубошерстних і нитки синтетичні овець. Навесні їх можна і потрібно остригати, тому що якщо цього не зробити, шерсть випаде сама собою і стане марною.

Спеціальними ножицями для стрижки овець, тварин стрижуть, починаючи з голови, при цьому злегка відтягуючи шерсть, але так, щоб тварина не поранити. Спину і боки стрижуть в останню чергу. З матками слід дотримуватися особливої ​​обережності, щоб не зачепити вим’я. Шерсть, яку знімали цілим руном, кладуть окремо від шерсті з ніг і живота. Далі настріжені матеріал потрібно вимити для кращого зберігання.

Здоров’я овець. Головне правило підтримку овець в здоровій формі – їх правильно годування і утримання. Тварини повинні залишатися вгодованими і отримувати всі вітаміни з їжі. Влітку овець турбують комахи, які не тільки кусають їх, а й можуть залишати заразу в ранках. Тому своє стадо потрібно регулярно перевіряти на наявність ранок, змащувати їх знезаражувальним розчином, краще йодом. Тварин не можна бити і смикати за шерсть, намагаючись зловити або приструнити – це може привести до ударів і болів у тварини, і в підсумку – до зниження продуктивності тваринного або тривалої хвороби, якщо рани будуть запалюватися.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як доглядати за вівцями