Незаразні хвороби перепелів

Незаразні хвороби перепелів

Перепели схильні до частого виникнення різних незаразних захворювань. Це пояснюється тим, що ці птахи мають високими темпами зростання, і їх організму потрібна підвищена кількість вітамінів, мікроелементів і амінокислот для формування м’язового каркаса і внутрішніх органів птиці.

Все незаразні захворювання перепелів можна поділити на кілька груп захворювань:

Різноманітні авітамінози. Амінокислотна недостатність. Мінеральна недостатність. Подагра. Отруєння. Розклей.

Авітамінози пов’язані з гострим браком тих чи інших вітамінів в раціоні перепелів і супроводжуються порушенням функціонування тих чи інших органів. У лабораторних дослідженнях вивчалися випадки моноавітаміноз (тому що недоліку одного виду вітаміну), однак на практиці зустрічаються виключно поліавітаміноз (тобто одночасний недолік декількох вітамінів).

Варто відзначити, що добова потреба у вітамінах сильно відрізняється для перепелів різних порід, різного віку, а також різного фізіосостоянія. Надлишок вітамінів також небезпечний для птахів, як і їх недолік.

Брак витий. А, який відповідає за нормальний стан слизових кишечника, дихальних шляхів і очі, призводить до появи у перепелів млявості, зниження апетиту. Візуально кидається в очі білий сирнистий наліт в куточках очей птахів, який в наслідок може привести до сліпоти, а також кострубатий пір’яний покрив.

Брак віт. D, який відповідає за загальний мінеральний обмін в організмі птиці, призводить до виникнення проблем з кістками, суглобами, шкаралупою яєць, що відкладаються. Довгий авітаміноз D може призвести до розвитком рахіту, зниженням несучості, анемією.

Брак витий. Е – основна причина виникнення проблем у репродуктивній сфері перепелів. Підвищується відсоток відкладання незапліднених яєць.

Брак віт. К тягне за собою виникнення проблем зі згортанням крові.

Брак вітамінів групи В призводить до зниження життєстійкості птахів, зниження імунітету до інфекційних захворювань, а також до порушення нервової системи птахів.

Брак витий. З стає причиною виникнення анемії, ослаблення пір’яного покриву, зниження несучості.

Брак віт. Н призводить до зниження відсотка вилупилися перепелят, підвищуючи їх смертність в яйці в завершальний період ембріонального розвитку.

Амінокислотна недостатність

В організмі птиці може спостерігатися брак таких незамінних амінокислот як лізин, метіонін, цистин, триптофан, аргінін та ін., Кожен з яких викликає серйозні порушення в організмі птиці. Наприклад, лізин, відповідає за формування колірного пігменту пір’яного покриву перепелів, а також за формування еритроцитів крові птиці, і його нестача призводить до знебарвлення перепелів, до виникнення паралічів у молоді.

Мінеральна недостатність

В організмі перепелів може спостерігатися нестача таких життєво необхідних мінералів як кальцій, фосфор, марганець, калій і ін. Недостатня кількість кальцію призводить до деформації скелета молодняка, до зниження твердості шкаралупи, розкльову яєць. Брак фосфору позначається на основних обмінних процесах в організмі птиці, що тягне за собою зниження імунітету перепелів, скорочення несучості, зменшення товщини шкаралупи яєць. Натрій в недостатній кількості викликає сильне зневоднення перепелів, що призводить до набряку внутрішніх органів, зниження маси тіла і навіть до загибелі птиці.

Подагра виникає внаслідок порушення обміну речовин і чревата появою проблем з суглобами у птахів.

Отруєння – часта проблема, яка трапляється при розведенні перепелів. Вона пов’язана з тим, що птахи не мають смакових рецепторів і поїдають все, що їм пропонують, тому самі убезпечити себе від отруєння не можуть. Чужі хімічні речовини можуть міститися в неякісних кормах, харчових добавках.

Розклей відбувається внаслідок нестачі мінеральних речовин (кальцію і фосфору), вітамінів, а також при наявності лімітує фактора (світла, території, харчування). Птахи роздзьобують яйця, вищипують один одному пір’я.

Незаразні хвороби перепелів1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Незаразні хвороби перепелів