Підготовка корови до доїння

Процес доїння корів – важлива складова технології виробництва молока, що надає безпосередній вплив на кількість і якості молочного продукту. Тому підготовці корів до доїння необхідно приділяти особливу увагу. Незважаючи на те, де буде відбуватися процес доїння корови – в домашньому господарстві або на молочній фермі, основні правила підготовки до доїння залишаються єдиними. Важливими моментами для кращої молоковіддачі є постійне місце і однаковий час доїння

Доїння корови в домашньому господарстві

Підготовка корови до доїння

Підготовка до доїння в окремому господарстві починається з наведення порядку в стійлі, очищення від гною і заміни солом’яної підстилки. Після чого необхідно почистити корову і прив’язати хвіст до її нозі, щоб уникнути розмахування і забруднення молока. Посуд необхідно обгорнути будь-яким матеріалом, що фільтрує, наприклад, подвійним марлевим шаром. Одяг господаря повинні бути чистою, а руки ретельно вимиті. Варто приділити увагу тріщинах і ран на руках, при нездоровому стані рук краще надягати гумові рукавички. Починають доїти корову з обмивання вимені водою кімнатної температури і обтирання насухо рушником. Після цього приступають до масажу вимені. Потрібно відзначити, що масування вимені підсилює кровообіг, сприяє утворенню молока і повного його видоювання. Масаж проводять по черзі кожною половини вимені, розминаючи їх від заснування до сосок і повертаючись назад. Розташовуватися при доїнні краще справа на низькому стільці, притискаючи відро ногами. Слід пам’ятати, що період виведення молока у корови обмежений, тому не потрібно розтягувати у часі обмивання і масаж вимені.

Підготовка корови до доїння

Доїння корів на молочних фермах Правила гігієни для доярок на фермах нічим не відрізняються від правил в домашньому господарстві – одяг і головний убір повинні бути чистими, а руки ретельно вимиті з милом. Додатково долоні на фермах обробляються спеціальними розчинами, такими як, Кенодерм або ж Кеносепт. Доярки в обов’язковому порядку повинні пройти медичне обстеження. Обов’язкова прибирання приміщень перед і після доїння. Щоб уникнути неприємних смакової якості молочного продукту, корм тварин не повинен мати різких запахів і смаків. На фермі в цей період краще дотримуватися тиші. Особливу увагу на молочних фермах приділяється утриманню доїльних апаратів і молочного посуду. Після кожного використання вони піддаються промиванню спеціальними розчинами і дезінфекції. Ці обробки проводяться в кілька етапів. Постійно контролюється санітарний стан молокопроводу, проводиться огляд на пошкодження елементів доїльних апаратів. На момент доїння доїльне обладнання та молочна посуд повинні бути вимиті, продезінфіковані і добре висушені.

Підготовка корови до доїння

Готують вим’я до доїння за допомогою масування і обтирань серветками. Кількість чистих і м’яких серветок має відповідати чисельності тварин. Цими тканинами, змоченими в спеціальних миючих розчинах, доярки обтирають соски тварин. Доїльний апарат надягають після перевірки сосків на сухість і чистоту. Під час обтирання відбувається масування вимені, стимулюючий вироблення молока

Період між вивільненням молочного гормону і молоковіддачею становить від 30 секунд до 1 хвилини, тому доїльний апарат надаватися відразу після підготовки до доїння. Ефективним доїнням вважається доїння з кількістю залишився молока у вимені близько 10%. Процес доїння з таким показником невидоенного молока дозволяє в подальшому стимулювати його вироблення коровою і збільшити надої.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Підготовка корови до доїння