Хвороби цесарок

Хвороби цесарок

Безсумнівно, в домашніх умовах вилікувати птицю буде важко і не завжди це увінчається успіхом. Тому краще всього попередити хворобу. Тим самим зберегти цесарка здоров’я.

Захворіти або навіть загинути птах може від неякісного корму. В цьому випадку потрібно уважно ставитися до раціону харчування. І не годувати цесарку продуктами, які вже довгий час зберігаються і мають затхлий запах.

Однак цесарка має добре розвинений імунітет. Вони не сприйнятливі до хвороб, які можуть вражати курей або гусей. Здорова особина має відмінний апетит, вона дуже рухлива, а пір’я гладкі і чисті. У хворої цесарки запалі очі, пригноблених вид, пір’яна оболонка скуйовджена, вони навряд чи будуть їсти і пити.

Найчастіше птахи можуть захворіти трихомоноз і пуллорозом. Іноді у них зустрічається пастерельоз або мікоплазмоз. Рідше можуть бути інші захворювання.

Цесарки можуть захворіти трихомоноз через брудну їжі або води. В основному це хвороба молодняку. Вона вражає птахів віком до 10 днів, а іноді і до 3 місяців. Визначити захворювання можна по поведінці цесарок. Вони багато п’ють води, практично нічого не їдять, а випорожнення жовтуватого кольору. На оболонці глотки можна помітити наліт. Через нього птах не є і у неї утруднюється дихання. Наслідками захворювання можуть бути параліч, виснаження або задуха.

Симптомами пастерельозу може бути висока температура, загальна млявість стану, виділення слизу з носа і випорожнення з кров’ю. У більшості випадків цесарка гине. Летальний результат наступає після закінчення пари годин. Іноді птах може прожити ще кілька днів. Ця хвороба не піддається лікуванню. У вижила птиці з’являється імунітет, але вона буде і далі переносити інфекцію.

Поллороз найнебезпечніше захворювання для цесарок. Із загальної кількості птахів можуть заразитися 60%, а з них померти все 85%. У птахів яких вразила інфекція млявий вигляд і вони малорухливі. У них біліє гребінь і змінюють колір сережки. До того ж дихання утруднене.

При микоплазмозе у цесарок спостерігається кашель, чхання і утруднення дихання. Очі при цьому стають червоними і виділяється слиз з носа. Іноді бувають порушення травлення і хрипи. Ця хвороба вважається респіраторної. Найчастіше головною причиною поразки птахів є погані вентиляційні системи в пташнику.

Щоб попередити захворювання цесарок, проводять вакцинації птахів і дають їм протимікробні препарати.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Хвороби цесарок