Доїння овець

Вівці використовуються не тільки в якості м’ясних і вовнових тварин, але і як джерело смачного і корисного молока, використання якого дозволяє готувати смачні молочні сири та інші молочні продукти.

Доїння овець

Овець починають доїти після появи у них ягнят, але не раніше, ніж через 1.5 місяці після початку лактації. За добу з однієї вівці виходить надоїти не більше 1-1.5 літрів молока, причому половину його доведеться віддати ягняти. Крім того, вівці дають набагато більше молока в перші кілька місяців доїння і менше до його закінчення.

Фермерами, постійно мають справу з молочними вівцями, доведено, що тварини, які народили двійнят, або трійню, дають більше молока, ніж тварини з одним ягням.

Вівці каракулевій породи, чиїх ягнят забивають для отримання смушек, дояться також як і вівці, які мають ягнят, з тим винятком, що молока від них виходить трохи більше.

Доять овець від 1 до 2 разів за день, використовуючи для цих цілей спеціально сконструйовані надойние верстати, доїльні апарати, а також іншої необхідний інвентар, такий як марлі, відра і мотузки для зв’язування ніг неспокійних тварин.

Корів і кіз фермери доять збоку, але вівці традиційно дояться ззаду, що пов’язано з особливістю будови сосків і самого вимені тварини.

Підготовка до доїння

Перш ніж приступити до доїння овець, необхідно зі спеціальних щитів виготовити верстат для доїння, після чого підготувати чисте відерце і кілька шарів щільної марлі. Відро краще взяти нержавеющее, марля підійде будь-яка, головне щоб вона не пропускала сміття, який може потрапити в відро з вовни вівці і зіпсувати молоко.

Доїння овець

Процес доїння

Вівцю перед доїнням найкраще обмахнути кілька разів звичайним віником, після чого вимити їй вим’я теплою водою і загнати в доїльний верстат. Відерце перед доїнням слід вимити, просушити, обернути декількома шарами марлі і тільки після цього підсаджуватися під вівцю.

Доять вівцю в зігнутому положенні, тримаючи відро на колінах, або акуратно поставивши його на землю, при цьому уважно спостерігаючи за тим, щоб вівця НЕ струсила в відро сміття з вовни, або не почала іспражніться, що трапляється досить часто.

Перед початком доїння необхідно ретельно розім’яти вим’я, протерши соски м’якою ганчіркою, змоченою в тваринному жирі, або спеціальному кремі. Руки також найкраще добре вимити, після чого змастити їх тим же кремом і почати доїння. Забувши змастити вим’я, або не взявши належною кількістю крему, можна скористатися як мастило звичайним молоком, видавивши його з соска.

Доять обома руками, добре обхопивши все вим’я і періодично стискаючи його. Сосок потрібно стискати послідовно, проводячи пальцями від його початку і до кінця, щоб усунути можливі пробкові освіти в ньому, що залишилися від попереднього доїння.

При доїнні керуються виключно пальцями, процес цей досить непростий, тому новачкам здасться вкрай виснажливим. У великих фермерських господарствах овець доять з використанням спеціального обладнання, або зовсім відмовляються від настільки трудомісткого заняття, даючи ягнятам напитися досхочу. Відмовляючись від доїння, слід враховувати, що ягнята повинні перебувати з матками не весь час, на ніч їх потрібно заганяти в окремий верстат, що дозволить уникнути надмірного осушення овець.

Завершивши доїння необхідно перелити молоко в окремий посуд, попередньо процідивши його через кілька шарів ще більш щільною марлі. Зазвичай овече молоко споживають в свіжому вигляді тільки самі виробники, споживачі ж отримують молоко у вигляді овечого сиру, смакові якості якого високо оцінюються в усьому світі.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Доїння овець