Інфекційні хвороби кроликів

Безумовно, попередити будь-яку хворобу і захворювання набагато легше, ніж його після цього лікувати. Щоб ваші кролики завжди знаходилися в хорошому настрої і міцним здоров’ям, необхідно виконувати кілька нескладних, але досить строгих правил. Спочатку, після придбання тварин в іншому господарстві, спочатку необхідно тримати їх окремо від інших, приблизно в 20-25 днів. У тому випадку, якщо після спливу цього строку, може залишитись непоміченим ніяких хворих тварин, то можна сміливо відправляти їх до решти.

Кожна тварина потрібно дуже ретельно і уважно оглядати. Добре й здорова тварина буде володіти хорошим апетитом, він буде активний, а шерстка блискучою.

Інфекційні хвороби кроликів

У разі якщо тварини захворіли, то необхідно якомога швидше звернутися за допомогою фахівців. Найчастіше, якщо кролик захворів інфекційною хворобою, то в більшості випадків його просто забивають, так як це допоможе зберегти життя іншим тваринам.

Риніт

Цим заразним видом нежиті хворіють як дорослі кролі, так і молодняк. Виявити таке захворювання можна самостійно без проблем. Воно обумовлено сильними виділеннями з носа, і великою температурою тіла. Необхідно відразу ж ізолювати кроликів і продезінфікувати клітини.

У тому випадку, якщо ветеринар швидко і якісно зробив все маніпуляції щодо усунення захворювання, то вже на протязі 3 тижнів виділення з носа припиняють з’являтися і кролика можна знову переводити до інших. Необхідно забивати тварину, якщо через 2 тижні передумов до одужання не намічається.

Інфекційний стоматит

Таким захворюванням властиво хворіти тільки молодняку, якому не більше 3 місяців. Починається все з того, що вся носова і ротова порожнина покривається білим нальотом, після чого там виникають невеликі виразки. Молоді і слабкі кроленята часто помирають.

У тому випадку, якщо виявити це захворювання на ранньому етапі, то вилікувати кроликів можна протягом кількох днів. М’ясо можна використовувати без обмежень, але тільки якщо протягом 14 днів, не було ознак виникнення хвороби.

Інфекційний мастит

Ця хвороба проявляється тільки у тих самок, які знаходяться в періоді годування. При ньому вим’я стає дуже твердим і червоним. Для того щоб запобігти виникненню такої хвороби, необхідно постійно підтримувати чистоту в клітці. При початкових етапах, можна звернутися до ветеринара, а в більш запущених випадках необхідно його забити. Варто відзначити, що таке м’ясо не рекомендується використовувати в їжу.

Спірохетоз

Даний вид інфекційного захворювання може бути отриманий під час спарювання з хворим кроликом. При цьому сам збудник заноситься безпосередньо разом з підстилкою або кормом. Діагностувати захворювання можна по набряклості, почервоніння і надалі виникненні виразок, що кровоточать близько анального отвору. Варто відзначити, що таке захворювання може перебувати у самки кілька років.

Незважаючи на те, що безпосередньо на організм самки ця хвороба не впливає, кроленята будуть народжуватися слабшими. Для того щоб не допустити таке шкідливе захворювання як це, перед кожною злучкою необхідно з усією відповідальністю підходити до огляду тварин. У разі якщо визначений хворий кролик, його найкраще забити. М’ясо можна використовувати, як звичайне. Для того щоб вилікувати таких кроликів, необхідний огляд фахівця.

Інфекційні хвороби кроликів

Навіть якщо лікування пройшло успішно, для того щоб закріпити отриманий результат, в обов’язковому порядку необхідно продезінфікувати клітку. Тільки так можна бути впевненим в повному і беззастережному одужання.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Інфекційні хвороби кроликів