Велика чорна породи свиней

Велика чорна породи свиней

Якщо ви вирішили зайнятися свинарством, то варто звернути увагу на таку породу, як велика чорна. Вона знаменита своєю універсальністю, тобто представлена ​​породна лінія, володіє м’ясо-сальним призначенням своєї продуктивності.

Великі чорні свинки має потужну конституцією і правильними пропорціями тулуба. Тіло свиней цієї породи подовжене. Голова тварини має посередню довжину, величезні вуха, що нависають на очі. Шия з непогано сформованими м’язами, короткого складання і досить сильна.

Грудна клітка достатньої глибини, бочкообразной форми. Спина витягнута, просторого складання з широкою попереком. Окости мають округлені форми, які спускаються до рівня скакальних суглобів. Кінцівки досить міцної статури, копитця міцні, правильного постава. Представлена ​​порода також має і свої недоліки, якщо вивчати уважно екстер’єр, наприклад, схильність шкіри до утворення складок і свіслий зад.

Зрілий хряк великої чорної породи зможе в середньому досягати ваги до трьохсот п’ятдесяти кілограм, а свиноматка до двохсот вісімдесяти кілограм. Вихід м’яса в туші дорівнює п’ятдесяти відсоткам, а сала – сорока відсоткам.

Велика чорна порода відрізняється своїми багатоплідними опоросами. За один опорос може народитися до 12-ти поросят. Рівень молочності становить суму, рівну шістдесяти кілограмів, а то і вище. Приблизно до піврічного віку молодняк, який перебуває на м’ясному відгодівлі, набирає масу в майже сто кілограмів.

Велика чорна породи свиней

Великою популярністю серед завзятих скотозаводчіков користується метод схрещування крупнйо чорної породи свиней з великою білою породою. Результат такого схрещування виходить вкрай вдалим. Збереження отриманого молодняку ​​може збільшуватися, життєздатність зберігатися.

У середніх показниках багатоплідність помісних маток збільшується на 0,5 поросят, вагові показники поросят в відокремлений період піднімаються на один кілограм, на пару тижнів майже коротшає термін відгодівлі. В добу приріст молодняку ​​піднімається в середньому на п’ять-шість відсотків.

Дев’ятнадцяте століття в Англії ознаменувався виведенням представленої породи. Лінія виводилася завдяки схрещуванню аборигенних англійська свиней з довгими вухами з китайськими чорними та неаполітанськими виробниками. На сьогоднішній день Ураїна, Білорусь, Великобританія, багато інших країн і райони активно трудяться над розведенням представленої лінії – чорна велика.

Селекціонери і скотозаводчікі займаються активною цілеспрямованою діяльністю, пов’язаною з цією породою свиней. Для племінного розведення використовуються свині зі справних кістяком, з добре розвиненою грудною кліткою, витягнутим тулубом і з непогано заповненими окостами.

Істотні переваги чорної великої представляють відмінно складена конституція, правильні пропорції тулуба, високі показники багатоплідних опоросів, які досягають до 12-ти поросят за один раз. З явних недоліків можна звернути увагу на недоліки в екстер’єрі тварин, наприклад, як було вже сказано вище, схильність шкіри до утворення складок і свісшім зад.

Через те, що у свині однокамерний шлунок корми, багаті клітковиною, погано перетравлюються. Цим свині відрізняються від ВРХ, а значить, і їх раціони будуть значно різнитися. Найкраще включити в годування концентрати, а зелені і грубі корми краще уникати або давати якомога рідше.

Велика чорна породи свиней

Для свиней оптимальним видом годування буде вологе. В такому випадку, можна згодовувати відходи, овочі, траву, зернові і варену картоплю. Подрібнені зернові суміші в поєднанні з горохової борошном, макухами, вітамінами і мінералами також будуть хорошим вибором для складання раціону.

Сухий тип годівлі може бути причиною розвитку копростазу і уповільнення в прирості. Щоб уникнути таких проблем, потрібно надавати тваринам постійний доступ до питної води. До плюсів сухого годування можна віднести економію вашого часу і сил. Не потрібно буде займатися варінням овочів, тягати важезні відра з їжею. Все, що потрібно, це підготувати зерна, змішати інші інгредієнти і згодувати свиням необхідну норму.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Велика чорна породи свиней