Кури породи “Вушанка Лохмоногая”

Дана порода відома давно в нашій країні. Її також називали Малоросійська Вушанка і Южнорусская Вушанка. Згадка про породу можна знайти в книгах початку 19 століття. Розведенням Вушанки займалися ще в 17 столітті. Цю породу вважають своєю дві країни – це Росія і Україна. У кожній з яких її називають виключно з назвою країни: Українська і Російська Вушанка. Точно сказати про походження цієї породи курей не можуть навіть досвідчені заводчики. Але все ж батьківщиною її є Україна.

Кури породи Вушанка Лохмоногая

Породні особливості Вушанки Лохмоногой:

Висока несучість: в перший рік 160 – 170 яєць, в наступні роки кількість зменшується; Відмінно розвинений батьківський інстинкт; Красива виразна зовнішність; Вага: птах середніх розмірів і маси. Доросла курка може важити 2 кг, півень 3 кг; Яйця маленького розміру, вага 45-50 грам. Шкаралупа світлого або білого кольору; Мають високу збереженість: дорослі особини – 89-90%, курчата – 86-86%. Голова невеликого розміру з яскраво видатним чолом; Особа, вуха, гребінь мають червоний окрас. Мочки вух закриті густим оперенням, не мають яскравих сережок. Гребінь рогоподібної або листоподібною форми; Відмітна ознакою є наявність “бороди” з пір’я; Дзьоб вигнутий, дуже міцний і сильний; Спина пряма і широка, шия середньої довжини. У півнів шия набагато довше, ніж у курей; Птах породи Вушанка має довгасте тіло; Ноги потужні без оперення, низькі; Щільне оперення по всьому тілу; Хвіст розвинений і густий, у курей більш плоский, у півнів загинається; Колір: червоно-коричневий, чорно-червоний, чорно-коричневий, в рідкісних випадках білий; Витривалість: легко переносять навіть сильні морози, що є великою перевагою породи. Завдяки щільному і пишного оперення, птах може довго перебувати на вигулі в холодну погоду, тіло не переохолоджуватиметься; Невибагливість: легко пристосовуються до будь-яких умов утримання та їжі; Чи не перебувати під постійним наглядом; болезнестойкостью; Вільно почувають себе в умовах маленьких площ для вигулу; що є великою перевагою породи. Завдяки щільному і пишного оперення, птах може довго перебувати на вигулі в холодну погоду, тіло не переохолоджуватиметься; Невибагливість: легко пристосовуються до будь-яких умов утримання та їжі; Чи не перебувати під постійним наглядом; болезнестойкостью; Вільно почувають себе в умовах маленьких площ для вигулу; що є великою перевагою породи. Завдяки щільному і пишного оперення, птах може довго перебувати на вигулі в холодну погоду, тіло не переохолоджуватиметься; Невибагливість: легко пристосовуються до будь-яких умов утримання та їжі; Чи не перебувати під постійним наглядом; болезнестойкостью; Вільно почувають себе в умовах маленьких площ для вигулу;

Кури породи Вушанка Лохмоногая

Завдяки своїй витривалості і морозостійкості, Вушанка поширена по всій території нашої країни, навіть в самих північних і суворих її частинах.

З недоліків породи – це відносно пізнє, в порівнянні з іншими породами, початок відкладання яєць. Тому вона більше підходить для розведення в індивідуальних господарствах, ніж у фермах, де виробництво направлено на раннє отримання великої кількості яєць.

Не дивлячись на невибагливість і витривалість породи, варто ретельно вибирати раціон, адже саме від нього залежить стійкість птиці в холодну пору року. Курчат годують вареним яйцем і подрібненим зерном. У міру зростання в раціон вводять кісткове борошно, зелень, висівки, овочі і дріжджі. Також необхідно додавати вітаміни і мінерали. Дуже корисним для них продуктом є кукурудза, вона не дає розвиватися ожиріння.

Також курки-несучки вимагають постійного білка, щоб забезпечити фермера хорошою яйценоскостью. Для гарного травлення використовується пісок. Також необхідно додавати шкаралупу в корм, що дасть птиці хороший кістяк завдяки кальцію, що міститься в яєчній шкаралупі. Дорослі особини повинні харчуватися конюшиною, різними коренеплодами, в раціоні використовувати рибну муку.

Порода Вушанка може використовуватися для отримання м’яса. Часто птицю даного виду використовують для декоративного розведення, через її неординарною і злегка екзотичної зовнішності. Для промислового розведення Вушанка не придатна, з огляду на її сильноразвитой інстинкту насиджування.

Кури породи Вушанка Лохмоногая1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кури породи “Вушанка Лохмоногая”