Кури породи “Амрокс”

Порода була виведена ще в середині 19 століття в Америці. До Європи привезена після другої світової війни. Породу Амрокс розводять тільки в особистих господарствах, для промислового розведення вона не призначена. Характер птиці дуже спокійний, відрізняється врівноваженістю.

Кури породи Амрокс

Породні особливості курей породи Амрокс:

Колір: дуже красиве оперення у представників цієї породи, яке дає можливість їх відмінності від інших. Колір строкатий, кукушечний. Кінчики пір’я мають чорний колір, кури завжди темніше, ніж півні. У півня чорні смужки однакові з білими, у курей темні смуги ширше; Оперення щільне, перо широке; Розлучаються для отримання м’яса і яєць; Курчата в першу добу має чорний пух на спині і світлий на животі, у курочок яскраво виражене світла пляма на голові; Птах цієї породи має хорошу масу: дорослий півень важить 4-5 кг, курка – 3-3.5 кг; Високі темпи зростання, також відбувається швидке оперення; Колір очей коричневий, колір сережок і гребеня червоний або червоний; Мають потужний кістяк, широку грудну клітку, важке тіло, потужні і міцні лапи, розкішний хвіст; Чи не вибагливі: кури породи Амрокс швидко адаптуються в будь-яких умовах навколишнього середовища. Однаково добре відчувають себе на великий і на маленькій площі; Високі показники життєздатності: при розведенні або купівлі вдається виживати практично всім курчатам; Висока і стабільна несучість: курка-несучка може призвести від 250 до 300 яєць на рік; Проживання в умовах сусідства з іншими породами не викликає у курей цієї породи агресії; У висиджуванні яєць також поводиться спокійно.

Кури породи Амрокс

Завдяки цим показникам розведення Амрокс економічно вигідно. Не вимагає великих вкладень і фізичних сил. Кури не вибагливі до умов проживання, відмінно освояться на обмеженій площі, так само як в умовах великих приміщень. Швидко адаптуються при першому вигулі. Легко знаходять прожиток. Не важко розрізнити добових курчат за статевою ознакою, у курочок завжди світла пляма на голові. Як і для будь-якої яйценосного породи потрібно багатий білком раціон.

Курчат годують кашами з комбікорму, пшона, гарбуз, вареною картоплею, попередньо розім’явши його. Для будь-якої породи важлива зелень, з неї кури отримують поживні речовини і вітаміни. У зимовий період вітаміни необхідно купувати в спеціалізованих магазинах.

Підрощені особини годують зерном. Основні культури – це пшениця, ячмінь, кукурудза. Проблемою для птахів може стати зоб. Чи не переварена їжа накопичується, що може призводити до хвороби і смерті птиці. Щоб уникнути цієї проблеми необхідно давати курям пісок. Їм вони прочищають зоб від залишків. Необхідно завжди наливати свіжу воду. Приміщення не повинно мати вологість, також повну ізоляцію від проникнення гризунів.

При цьому мати хорошу вентиляцію, щоб не накопичувався запах і волога. Лапи птахів потужні, але вони не люблять вогкості. Прибрати зайву вологу можна за допомогою тирси або настилу, який буде збирати вологу і давати теплоізоляцію. Порода Амрокс добре себе почуває в неопалюваних курятниках навіть в сильні холоди. Але, якщо є можливість утеплити загін, то краще це зробити, так як в хороших умовах продуктивності і зростання набагато вище. Також необхідно стежити за гігієною в курнику.

Існує карликовий різновид Продам Амрокс. Вона була виведена в Німеччині. Кури відрізняються маленьким зростом і масою. Так дорослі особини важать до 1.5 кг. Розлучаються в декоративних цілях. В умовах вони невибагливі. Карликові представники Амрокс мають також високі показники зростання і несучості.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кури породи “Амрокс”