Полтавська порода курей

Полтавська порода курей

Походження породи

Залежно від закладених генетикою властивостей, породи курей поділяють на яйценоскі, м’ясні, а також декоративні. Родоначальники породи полтавських курей були представлені як експонати в Полтаві. Захід відбувся в 1895 році. У 1928 році було виявлено чудовий рівень несучості, сто становив близько сотні яєць на одну курку. Подальший активний процес розвитку птахівництва став причиною скорочення кількості та якості породи курей.

Для заощадження особин породи полтавська з Карлівського та Миргородського районів області доставили курей, які були задіяні в процесі відновлення представників. В результаті проведення селекційних заходів було виведено кілька порід, яких розрізняють по окрасу пір’я: зозулістая, чорна, глиниста.

Різновиди породи

Полтавська чорна була поширена в Лубенському районі. У наш час особини цього підвиду полтавської породи практично зникли, але птахівники активно працює по її відновленню.

Полтавська зозулістая була виведена одночасно з полтавської чорної. На жаль, цей підвид курей також визначено як зниклий.

Активно культивується тільки один підвид породи – глиниста. Цих курей розводять з метою забезпечення населення продуктами харчування. Ці птахи є місцевими в зоні української лісостепової зони. Відповідно до припущень, птахи були виведені в XIX столітті, схрестивши представників місцевих курей з такими породами, як Нью-Гемпшир, віандот, Орпінгтон і інші.

Полтавська порода курей

У XX столітті вчені-птахівники активно працювали над поліпшенням породи. Розпад СРСР негативно відбився на стані виробництва, що стало причиною скорочення кількості птахів, а також привели до погіршення якості породи. Таким чином, описувана порода знаходиться не в кращому стані.

Згідно з наказом Міністерства агрополітики з 2007 року порода глиниста була задекларована як яйценосного-м’ясна категорія.

Зовнішні характеристики

Представники відрізняються жовтим забарвленням пера з темним або світлим відтінками. Краї махових пір’їн, а також пір’я хвоста мають чорну окантовку. Голова птиці середнього розміру. Дзьоб недовгий, забарвлений в світло-коричневий колір. Колір очей жовтого або оранжевого кольору. Крила не виступають, а щільно прилягають до корпусу. Груди опукла, шия у курей досить потужна.

Ноги птахів характеризуються жовтим забарвленням, широко поставлені, без пір’яного покриття. Крила півня відрізняються насиченим жовтим кольором пера. Шийна оперення має золотистий окрас. Півень може мати як розовідний, так і листоподібний пятізубчатим гребінь. Центральні пір’я хвоста чорного кольору з зелений відливом.

Розведення і догляд за птахами породи полтавська

У 1970 році були проведені випробування, що дали можливість затвердити факт про високу життєстійкості курей в порівнянні з представниками інших порід. Птахи невибагливі в догляді і досить швидко адаптуються. При розведенні курей слід забезпечити тепло для пташенят. Кури не вимагають спеціалізованого корму, але харчування має бути збалансоване.

Кур можна розводити як в звичайних курятниках, так і спеціально обладнаних клітках.

Для розведення в курнику слід забезпечити систематичну зміну підлогового покриття. Для підстилки оптимально підійде сухий торф, солома або тирсу. Надмірна волога веде до появи бактерій, які викликають хвороби у птахів. Тому ідеальним покриттям послужить торф, що прибере зайву вологу з ніг птахів і охоронить від хвороб. У клітинах відходи життєдіяльності відразу випадають в контейнери під клітинами. Доступ до води повинен бути дещо обмежений, щоб запобігти підвищену вологість в клітці. Для забезпечення тепла варто придбати кілька ламп.

Птахам потрібні прогулянки на відкритому дворі. Якщо ця умова не виконується, в раціон слід додати камені. У холодну пору року прийом їжі проводити два рази. Бажано, щоб корм був м’яким в першій половині дня, а надвечір містив зернові.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Полтавська порода курей