Кури породи “Легбар”

Ця екстравагантна порода має велику популярність за кордоном. Її розведення вважається дуже модним. Все тому, що Легбар не тільки зовні мають екзотичну зовнішність, але найголовніше це колір її яєць. Кури породи Легбар несуть блакитні яйця. В останні роки набувають великої популярності серед вітчизняних заводчиків.

Цей птах відрізняється спокійним і розміреним характером, а також своєю індивідуальною красою. Була виведена шляхом схрещування смугастого Плімутрок з золотим Кемпінські півнем, на початку 20 століття. Але в результаті різко знизилася несучість. Порода в тому вигляді, в якому вона зараз, була виведена шляхом ще кількох експериментальних схрещувань. Після багатьох спроб несучість змогли відновити.

Кури породи Легбар

Особливості породи Легбар:

Найцікавіша особливість – це блакитний колір яєць; Кури цієї породи дуже гарні на зовнішній вигляд, мають чубчик, строкатий і яскравий окрас; Колір: півні мають світлий солом’яний забарвлення, з смужками золотистого і коричневого кольору, кури димчасті, коричневі, малюнок розмитий і не виражений; Висока життєздатності: легко пристосовуються до будь-яких умов; Дуже доброзичливий характер; Дуже рухливі і активні, перебувають у постійному русі; Легко відрізняються півні від курок за забарвлення, також можна відразу розділити курчат за статевою ознакою в добовому віці оперення півників смугасте, курочок темне або чорне; Яйця мають середній розмір, вага становить 60 грам; Птах має досить хорошу масу для отримання від неї м’яса: дорослий півень важить від 3.3 кг до 3.5 кг, курка від 2.5 до 2.7 кг; Інстинкт висиджування слабо розвинений, через їх підвищеної рухливості і активності, вони просто не можуть сидіти довго на одному місці; Висока життєздатність; У півнів дуже розвинений інстинкт захисту курок і потомства, вони кидаються в бій з будь-яким супротивником. Але при цьому птахи дуже доброзичливі, коли не відчувають загрози. Легко уживаються з особинами інших порід; Дуже люблять вільний вигул; Не вимагають додаткового прикорму в теплу пору року, вільно обходяться їжею, яку вони видобувають на прогулянці;

Кури породи Легбар

Це дуже популярна порода, адже її характеристики дозволяють її утримувати в будь-яких умовах. Але для гарної несучості в зимовий період їм потрібно плюсова температура в приміщенні. Для цього варто утеплити стіни і підлогу курника, встановити обігрівач, тоді можна розраховувати на велику кількість яєць. Дуже добре для утеплення підлоги стелити тирса, вони дають теплоізоляцію, вбирають вологу.

Заводячи курей породи Легбар, потрібно враховувати, то що вони дуже рухливі і їм потрібно великий простір для вигулу. Тому обов’язково потрібно прилаштувати вольєр для вигулу на свіжому повітрі. Стіни повинні бути досить високими, щоб активна птах не вилітала із загороди. Кури і півні даної породи схильні до ожиріння, тому необхідно чітко стежити, щоб вони не об’їдалися.

У літній та весняний період, коли багато природного корму, давати їм прикорм варто в мінімальних кількостях. У раціоні переважає комбікорм, зерно, кукурудза. Але краще купувати готові промислові корми, так як птах породи Легбар не дуже полюбляють змішані звичайним чином корми. Вони виборні і вибагливі в їжі як аристократи. Курчат годують кашею, запареною на воді і бульйоні.

У зимовий період необхідно додавати в раціон вітаміни. Не варто захоплюватися додаванням різних магазинних підгодівлі, так як вони можуть викликати авітаміноз. Не варто забувати про пісок для очищення зоба, а також яєчну шкаралупу, яка дасть необхідний кальцій.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кури породи “Легбар”