Породи свиней “Дюрок”

Породи свиней Дюрок

Породу дюрок вивели селекціонери з двох штатів США, Нью-Йорк і Нью-Джерсі. Для схрещування брали свиней двох забарвлень, піщаного і червоного. В результаті з’явилися дві досить самостійні групи свиней, що отримали назву джерсі (група, поширена в штаті Нью-Джерсі) і дюрок (група свиней в штаті Нью-Йорк). Виявилося, що селекція дала джерсі потужний і міцний скелет. У цих свиней був великий відсоток м’яса, однак ця група вважалася пізньостиглої.

На відміну від джерсі, дюрок були меншими, але вважалися досить скоростиглими свинями, до того ж з оптимальним співвідношенням як м’яса так і сала в туше. З цієї причини селекціонери вирішили провести ряд міжгрупових схрещувань. У підсумку в 1883 році з’явилася нова порода свиней дюрок-джерсейська. З плином часу друга частина назви загубилася, і порода просте скорочена назва – дюрок. На жаль, неможливо назвати імена тих, хто вивів цю породу, оскільки селекцією в той час займалися численні фермери-свинарі з США.

Сучасні представники породи свиней дюрок – це свині з великим і потужним тілом, добре пристосовані до пасовищного утримання. Спочатку американські селекціонери робили упор на отриманні максимальної кількості сала з особин. Однак змінилися переваги на ринку переорієнтували породу дюрок в м’ясний напрямок. Тулуб у дюрок середньої довжини, близько 175-185 сантиметрів у свиноматок і 180-185 сантиметрів у кнурів.

Тварини досить великі мають прекрасну конституцію тіла характерну для порід м’ясного напрямку. Окости великі, добре виражені. Ноги у свиней дюрок міцні і високі з характерною прямий постановкою. Голова не відноситься до особливо великим. Профіль злегка зігнутий. Вуха свиней великі звисають в передню площину. Свині породи дюрок, як правило, мають червонуватий окрас, хоча є екземпляри з темно-вишневим і навіть золотистим забарвленням.

Вага свиноматок коливається в межах 220-240 кілограм, а кнурів 330-370 кілограм. М’ясо свиней породи дюрок вважається дуже якісним, оскільки зміст межмускульного жиру не менше 3,93%, а це робить м’ясо дуже смачним. Товщина шпику практично завжди знаходиться в межах 17 -17,8 міліметра. Туші дюрок досить стабільні й однорідні. Вихід після забою у свиней цієї породи дуже високий і становить близько 80%.

Породи свиней Дюрок

Свиноматки породи дюрок досить плідні, в середньому в приплоді матки налічують від 9 до 11 поросят. Матусі дюрок дуже дбайливі по відношенню до свого потомства, в той же час спокійні і уважні. Дуже важливо, що поросята дюрок досить добре виживают, цей показник становить 92%. Цікаво, що показник молочності (загальна вага всього виводка в тритижневому і двомісячному віці) досить маленький 41 і 141 кілограм. Середньостатистичні прирости поросят дюрок становлять близько 750-950 грам. Рекордний приріст зафіксовано в США – 1016 грам. Протягом 180 днів молодняк дюрок набирає вагу в 100 кілограм.

Свинарі як переваг породи дюрок відзначають їх швидке зростання, здатність легко пристосовуватися до нових пасовищах, високу витривалість і досить спокійна вдача. Одним з головних переваг породи вважається висока якість м’яса.

З негативних якостей породи відзначається не великий (в порівнянні з іншими породами) приплід у свиноматок. Другим негативним фактором вважається висока сприйнятливість свиней цієї породи до риніту (атрофическому). До того ж дюрок дуже вимогливі до наявності білкової складової в кормі.

На сьогоднішній день в Росії свині породи дюрок не поширені. В основному їх містять для отримання різноманітних гібридів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Породи свиней “Дюрок”