Кури породи “Хайсекс Браун”

Порода почала своє поширення з середини двадцятого століття. Слово браун в її назві означає коричневе забарвлення цієї породи. У Росії початок роботи з породою було покладено в Тюменському господарстві “Боровков”, де спостерігалися високі показники зростання і продуктивності курей породи Хайсекс Браун.

Порода є найкращим вітчизняним кросом по продуктивності в яєчному напрямку.

Кури породи Хайсекс Браун

Породні особливості Хайсекс Браун:

Висока несучість: за 80 тижнів свого життя курка-несучка виробляє від 300 до 365 яєць; Хороша яєчна маса і твердістю шкаралупи;

1. Висока відтворювальних: відсоток виводка становить 87%;

2. Невисокі кормові витрати: 1.30 кг на 10 яєць;

3. Високі життєздатні показники: у віці до 18 тижнів становить 99%, в проміжок від 18 до 80 тижнів – 97%;

4. Шкаралупа має білий, або світло-коричневий колір, також відмінну міцність;

5. Несучки виробляють велику кількість яєць, які відрізняються великим розміром і масою, в середньому 70 грам;

6. Курки відкладають велику кількість яєць і здатні їх висидіти.

Кури породи Хайсекс Браун

Ці показники говорять про високої продуктивності і окупності утримання курей породи Хайсекс Браун. На сьогоднішній день ця одна з найпопулярніших і вигідних порід серед фермерських господарств. Птах цієї породи не споживає багато корму, але дає великий результат.

Харчування має включати комбікорм, як основний продукт в раціоні, варену картоплю, крейда, вугілля, рибний і кістковий порошок, зелень, сіно, також необхідно давати вітаміни. Щоб кури завжди мали великі показники несучості, їх раціон необхідно забезпечити постійним білком. Курчат годують кашею, вареним яйцем, подрібненим зерном. Для чищення зоба необхідно давати курям пісок.

Також додавати до корму перемелені яєчну шкаралупу, вона насичує організм кальцієм, що забезпечить хорошу шкаралупу майбутніх яєць, здоровий і міцний кістяк. В курнику завжди має бути присутня свіжа питна вода. У годівниці повинен бути корм у вільному доступі. Для підвищення несучості в раціон курей-несучок корисно додавати гарбуз і ячмінь. Корми можна використовувати як в сухому вигляді, так і розводити водою або бульйоном. Можна варити каші з пшона, гарбуза, комбікорми, ячменю, кукурудзяної крупи.

Кури породи Хайсекс Браун можуть використовуватися для отримання м’яса.

Особливості змісту:

Чи не вибагливі до площ і умов утримання. Взимку знаходяться в сараях з оптимальною температурою +5 – + 7 градусів. При цій температурі не переохолоджуватися. У теплий період вільно себе почувають в умовах вигулу на відкритій території, завжди знаходять прожиток. У зимовий час також несуть яйця стабільно.

У розведенні будь-якої породи важливою умовою є правильне утримання. Приміщення повинно бути сухим, добре вентильованим.

Вологе приміщення може підвищити смертність курчат на ранніх термінах формування. Щоб скоротити відсоток вологості, підлогу курника затьмарюється тирсою, які дають сухість і теплоізоляцію. Оптимальна температура для курчат не повинна перевищувати 27 градусів. Порода не вимагає великих витрат на корм і підвищеної уваги. Не має схильність до ожиріння. Також необхідно давати курям вільний вигул або вигул у відкритому вольєрі, при наявності рясної трави. Важливим моментом є якість стін біля вольєру.

Поганий стан приміщення може призвести до того, що кури піддатися нападу гризунів. Якісний догляд і харчування забезпечать високою продуктивністю, швидким зростанням, яйценоскостью, а також довгим терміном життя.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кури породи “Хайсекс Браун”