Напівгрубововняні породи овець

Вівці мають певну класифікацію по вовняному покриву і рівнем продуктивності. Шерсть напівгруба типу, біла або полуголубая є основною особливістю полугрубошерстних овець. Відмітна особливість цих овець – великий вміст м’яса і сала в порівнянні з іншими породами, а також вони відмінно пристосовані до середньоазіатських пасовищах, будь то гори або пустельна місцевість.

У полугрубошерстних овець косічного руно. Пух і негрубі ость, які характеризують їх шерстяний покрив – хороші матеріали для виготовлення високоякісних килимів. Крім цього, вівці полугрубошерстной породи дають шерсть для виробництва ковдр і хутра. Найкращі сорти волокон йдуть на виробництво тканин. Осінь і весна – два періоду, коли вівцям пора на стрижку. Є кілька порід овець, які об’єднані назвою “напівгрубововняні”.

Ось ці породи:

Напівгрубововняні породи овець

Таджицькі вівці отримали свою назву завдяки місцевості, в якій були виведені. У період з 40-х по 60-ті роки двадцятого століття, в господарстві Таджицького дослідного інституту, гиссарских маток схрещували з сараджінскімі баранами. Проводився ретельний відбір і вирощування тварин на пасовищах, перш ніж вийшло вивести нову породу.

Таджицькі вівці досить великі, у них добре розвинений кістяк з широкими грудьми і довгими ногами. Плодючість досягає 10 ягнят на одну вівцю.

Напівгрубововняні породи овець

Сараджінская порода овець виведена завдяки відбору курдючних видів на південному сході Туркменії. Руно – від 12 до 20 см. Мертвий волосся практично відсутній у цих овець, зате їх пух, який тут вирощували у великих кількостях, досягає 8 см, а блискуча біла шерсть робить цю породу однієї з найкращих для видобутку вовни. Якісну шерсть використовують для виробництва килимів. Південь Туркменії з їх пасовищами піщаного типу – найкраще місце для розведення сараджінскіх овець. Приплід в межах 120 дитинчат на одну сотню овець.

Напівгрубововняні породи овець

Каргалінская порода овець славиться своєю витривалістю і здатністю бути продуктивними навіть на бідних рослинністю пасовищах. Вівці відрізняються потужною конституцією, високими мясосального показниками, скоростиглістю, а також довгої килимовій вовною. Тулуб міцний, потужний кістяк з широкою попереком. Плодючість породи – близько 110 дитинчат на одну сотню овець.

Напівгрубововняні породи овець

Вірменська порода овець виводилися в період з 30-х до 80-х років двадцятого століття у Вірменії. Вірменські вівці добре пристосовані для гірських пасовищ, тому мають міцну статуру і високу м’ясну продуктивність. Їх відмітною характеристикою є біла шерсть косічного будови з вираженим блиском, відмінно підходить для вичинки килимів.

Зміст пуху в межах від 40 до 60%. Вівця дає в середньому близько 110 л молока, іноді доходить до 120 л., При жирності в 5,9%.

Характеристика живої ваги і настригу овець різних порід:

Таджицькі: барани – 105-130 кг, вівці – 70-75 кг; настриг – 4 кг у самців і 2,5-2,8 кг у самок.

Сараджінскіе: барани – 90-100 кг, вівці – 65-75 кг; настриг – 4-4,5 кг у самців і 3-3,6 кг у самок.

Каргалінская: барани – 100-110кг, вівці – 60-65 кг; настриг – 4,5-6 кг у самців і 2,8-5,5 кг у самок.

Вірменські: барани – 80-90 кг, вівці – 50-55 кг; настриг – 2,5-3,5 кг у самців і 1,5-2 кг у самок.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Напівгрубововняні породи овець