Порода свиней “Ландрас”

Батьківщина цієї породи свиней – Данія. Селекційний відбір, проведений на початку ХХ століття данськими свинарями шляхом схрещування місцевих свиней з представниками породи англійської великої білої при посиленому білками кормі, дав прекрасний результат. По суті ландрас – це перша порода, продуктивні якості якої спрямовані на отримання переважно м’яса. Для породи ландрас характерно невисокий вміст сала в туше.

Порода свиней Ландрас

При порівнянні туш ландрас з тушами тієї ж англійської білої або іншої породи зміст пісного м’яса завжди на 3-5% вище. З самого початку порода ландрас дуже вигідно відрізнялася за своїми морфофизиологическим особливостям від інших порід свиней поширених на той момент в Європі. Наприклад, кількість жиру в віці 6 місяців на 10%, а у віці 9 місяців на 7% менше ніж у великої англійської білої породи. У той же час процентний вміст білка в віці 6 і 9 місяців більше на 21% і на 27% відповідно. Унікальність ландрас полягає в тому, що при схрещуванні з іншими породами у потомства знижується кількість жиру приблизно на 2-3% в порівнянні з батьківською формою.

Тулуб у свиней породи ландрас довге, веретеноподібних. У представників породи досить вузька і не сильно розвинена грудна клітка. У самок вона в середньому становить 167 сантиметрів, а у самців 182 сантиметри. Окости свиней плоскі і широкі, вуха великі, нависають на очі, шкіра тонка, біла. Вага самців досягає 310 кілограм, а у самок 253 кілограми. Товщина шпику у ландрас становить не більше 20 міліметрів. Вага в один центнер поросята ландрас набирають протягом 189 перших днів життя, при цьому показник середньодобового приросту становить 707 грам.

Порода свиней Ландрас

Розведення свиней породи ландрас досить не проста і трудомістка. Вся справа в тому, що молодняк ландрас дуже чутливий до умов утримання. Навіть невеликі відхилення від норми ведуть до зниження показників продуктивності. Особливо примхливі свині породи ландрас до якості корму. У кормі в обов’язковому порядку мають бути присутніми зернові культури і зелений корм. Для ландрас оптимальним за складом вважається корм, що містить кісткову і рибну муку, силос, комбікорми. Дуже добре на щодобовий приріст впливає включення в корм молочних продуктів (це може бути сироватка або знежирене молоко). Годувати тварин рекомендується строго за графіком, 2 рази на добу (інтервал 12 годин).

Свиноматка ландраса має непогані показники продуктивності. Як правило, свиня має до 13 поросят в потомстві. Однак молодняк ландрас досить примхливий в виходжуванні. Маленьких поросят треба підставити до сосок свиноматки не пізніш як 45 хвилин, для того що б вони напилися молозива. Дану процедуру слід проводити не тільки для того, що б поросята отримали необхідні поживні речовини і таким чином підвищили свою життєздатність, але це також необхідно і свиноматці, оскільки у неї внаслідок смоктання малюками молока полегшуються больові сутички. Рекомендується відокремлювати малюків від свиноматки, оскільки через велику масу матуся може ненавмисно придавити малюків. До того ж в деяких випадках самка може ставати надмірно агресивною, і нерідкі випадки поїдання матір’ю потомства.

Ландраси є найкращою породою для отримання бекону високої якості. Крім того свинарі відзначають скоростиглість породи, її високі показники відтворюваності, хороший щодобовий приріст, а також живий поступливий характер особин.

До недоліків відносять слабку конституцію тіла, велику сприйнятливість до стресу і високу вимогливість до складу корму.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода свиней “Ландрас”