Цікаві факти про свиней

Цікаві факти про свиней

В нашій розмовній мові назвати, кого-небудь свинею, вважається образою, проте так було не завжди. На грецькій мові слово свиня вимовляється як “Гюс”, що в перекладі означає “жертва”. Таке походження слова пов’язане з тим, що в Древній Греції свині були одним з головних підношень верховним божествам. Однак найбільш шанобливе ставлення до поросятам було зафіксовано російським мандрівником Миклухо-Маклай.

Як виявилося, папуаси, піймавши порося, вельми дбайливо і трепетно ​​ставилися до нього. Це виражалося не просто в годівлі поросят їжею, тварина ставало в буквальному сенсі членом сім’ї. Особливо прив’язувалися маленькі свині до жінок, оскільки ті в деяких випадках навіть вигодовували маленьких поросят грудьми. Звичайно, таке ставлення не могло не позначитися на ставленні папуасів до забою тварин.

Вбивати і їсти члена сім’ї категорично заборонялося, тому папуаси знайшли вихід допомагаючи один одному по-сусідськи. Крім того в сім’ях папуасів свині вважалися мірилом добробуту і в той же час джерелом сімейних чвар. Справа в тому, що по племінній укладу все права на свиней мали чоловіки, але чоловіки тільки приносили в будинок поросят, а виходжували їх виключно жінки. Час від часу жінки намагалися оскаржувати свої права, в результаті (знову-таки за племінними законами) чоловік повинен був дарувати жінці гідний подарунок за вирощений свиню.

У Росії ставлення до свиней традиційно відрізняється від ставлення папуасів з Нової Гвінеї, проте все-таки історія зберегла кілька цікавих фактів. Так в XVIII столітті свині досить вільно почувалися в російських містах (особливо в Сибіру). В архівах Тобольська збереглося розпорядження міської влади про очищення міста від гною, оскільки в місті стало надмірно брудно, і з’явився стійкий неприємний запах.

Свині одомашнені людиною за припущенням вчених близько 7000 років тому. Проте, свині зберегли багато тваринні інстинкти властиві їх диких родичів. Так, є дані про вміння орієнтуватися в просторі без компаса. Один з жителів Югославії купив свиню на ринку, яка вночі зруйнувала свій загін і відправилася на “стару адресу”. Власник виявив утікачку в 70 кілометрах в свинарнику старого господаря. Інший випадок був зафіксований в Латвії. У Даугавпілсі один громадянин купив п’ятиденного порося, який буквально “зник” з дому. Як виявилося, порося прибіг до своєї старої господині, і для цього йому довелося перепливти річку!

Цікаві факти про свиней

Крім таких досить курйозних фактів відомо, що свині можуть використовуватися і для різноманітних господарських цілей. У Франції за допомогою спеціально навчених свиней шукають надзвичайно дорогі гриби – трюфелі. Свиня здатна відчути гриб під землею на глибині до 16 сантиметрів. Свині своїм п’ятачком підкопують гриби, і власнику залишається тільки їх збирати. Оскільки у свиней прекрасний нюх в Ізраїлі стали використовувати свинок в якості саперів. Особливо ефективні свині при пошуки вибухових речовин під землею. Як кажуть фахівці, свині більш пристосовані для даної роботи, ніж собаки, оскільки вони практично не відволікаються на зовнішні чинники.

Тож не дивно, що в деяких країнах права свиней гарантуються законом. У Німеччині є закон, який зобов’язує кожного власника свиноферми приділяти мінімум 20 секунд уваги кожній свині, 10 секунд вранці і 10 секунд ввечері. Крім того фермер зобов’язаний давати час від часу свиням іграшки. Вони повинні бути дерев’яними або солом’яними, такими, що б їх можна було захопити зубами. Для свиней, які захворіли, повинен бути влаштований спеціальний лазарет зі зручностями, для якнайшвидшого одужання тварини. Може бути німці диваки, а може бути і немає.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Цікаві факти про свиней