Кучерява порода курей

Кучерява порода курей

Порода курей кучерява відноситься до декоративних категоріям і культивується вже кілька сотень років. Основна функція курей кучерявого – декоративна, а також птиці відносяться до м’ясо-яєчної категорії.

Походження породи

Представники цієї породи були виведені на території Азії і Індійському півострові. Час походження не зафіксовано. На території Російської Федерації ця порода досить рідкісна. Представників породи кучерява називають шершеткамі, а також бентамки, що відноситься до карликової породи.

Зовнішні характеристики

Кучерява порода курей

Птахи породи кучерява відрізняються мініатюрними розмірами. Форма гребеня може бути як листоподібною, так і розовідний. Ноги курей покриті пір’ям. Тулуб курки глибоке. Крила не прилягають до корпусу, а опущені. Така відмінність можливо через довжину крил. Довжина хвоста середня. Близько вушних мочок розташовані яскраво-червоні сережки овальної форми.

Кури породи кучеряве мають також карликову різновид, яку, як і всіх представників сімейства курячих мініатюрних розмірів, називають бентамки.

Сама назва породи вказує на головне відмітна якість курей – кучеряве оперення. пір’я загнуті догори, що обумовлено специфічною будовою пера. Пір’яний стрижень зігнутий у формі дуги. Саме тому птахи мають незвичайний скуйовджений, кучерявий вид. Не у всіх курей цієї породи оперення однакове. Іноді ця ознака виражений досить слабо. Більша кількість курей описуваної породи має середню ступінь кучерявості.

У процесі розмноження курей всередині породи, ідеальне якість пір’яного покриття, а саме середня ступінь кучерявості, буде характерна для 50% особин. 25% представників отримають сильно кучеряве оперення, а для 25% птахів буде властивим слабка хвилястість. Щоб досягти більшої кількості особин гірської породи слід проводити відбір для спарювання. Наприклад, для кучерявого курочок необхідно підсадити півнів зі слабкою курчавістю.

Кури породи кучерява відрізняються миролюбністю і зацікавленістю. Птахи дуже швидко налагоджують довірливе ставлення з людьми, піддаються приручення. У курочок добре розвинена здатність насиджування і материнський інстинкт. Але слід зазначити, що як квочки курей цієї породи не використовують.

Для забезпечення нормальної життєдіяльності для кучерявого підійде звичайний корм, як і для інших порід. Слід зазначити, що кури не володіють непомірним апетитом.

Розведення курей породи кучерява

Красиве оперення курей вимагає підготовки необхідних умов для утримання. Специфічна будова пера і особливості загального оперення не здатні повністю захистити від впливу холоду. Тому в курнику слід передбачити досить товстий шар підлогового настилу, щоб уберегти птахів від переохолодження. Крім того, на територіях з більш суворими кліматичними умовами необхідно забезпечити повноцінне опалення приміщення для птахів. До того ж слід додатково підсилити обсяги корми в холодну пору року.

Щоб забезпечити гарне оперення курей, а також уникнути його втрати, слід особливу увагу приділити конструкції курника. Стрижень пера курей породи кучерява досить ніжний, що є причиною втрати оперення. Кури породи кучерява вимагають досить простору для вільного руху. Якість і густота оперення знижується, якщо кури перебувають спільно з півнями. Також пір’я ламаються і втрачаються під час сутичок. Хоча такі ситуації не дуже поширені, слід уважно спостерігати за поведінкою курей і визначити агресивних особин.

Також густота пір’яного покриття і ламкість стрижня обумовлені генетикою.

Кури не володіють здатністю літати, тому облаштовувати сідало слід низько від підлоги. Як варіант можна приготувати гнізда, де кури можуть залишатися всю ніч.

Уникайте підвищеної вологості, оскільки будова пера не сприяє захисту від дощу і води. З огляду на такий факт, дах курятника повинна бути надійною.

В процесі подальшого схрещування курей породи кучерява з особинами інших порід можна отримати досить цікаві результати.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кучерява порода курей