Канадська технологія вирощування поросят

На сьогоднішній день у всьому світі вкрай популярна технологія холодного змісту, або канадська технологія. Сутність технології криється в вирощуванні свиней на солом’яних підстилках. Підстилки повинні бути товстими з хорошою соломою з необхідним вмістом сухих кормів і чистої питної води. Підстилка може бути виготовлена ​​з органічного матеріалу, з тирси або соломи.

Самий нижній шар рекомендовано робити товщиною близько двадцяти сантиметрів. За ступенем намокання першого шару, його потрібно присипати сухою соломою. За рахунок гнильного процесу першого шару утворюється теплова енергія. У зв’язку з цим витрати на обігрівання тваринницьких приміщень значно знижуються. Варто було б помітити, що для утримання однієї тварини, потрібно витратити близько одного кілограма сухої соломи.

Канадська технологія вирощування поросят

Раціонально буде застосовувати канадський спосіб вирощування на територіях, де показники температури в зимовий період, що не сповзають нижче мінус десяти градусів. А ось більш теплий клімат не схильний до такого типу змісту. Це пояснюється тим, що в теплі солома буде вологою, а у вологому соломі будуть розвиватися мікроорганізми. І, як наслідок, тварини будуть частіше хворіти.

Канадська система вирощування досить вигідна за своїми грошовими витратами. Тварини за цією системою повинні знаходитися у великому ангарі, в якому не передбачені перегородки. Наприклад, як в звичайних свинарниках. Це сприяє можливості збільшення поголів’я стада.

Уявити тільки, що ангар, передбачений в канадською технологією, може за своїми просторами вміщати на сімдесят відсотків більше тварин, ніж звичайний свинарник з перегородками. Це буде хороша економія на освітлювальних приладах, при обліку, що дах буде зроблена з матеріалу, який буде пропускати світло.

Плюс до всього іншого, тварини будуть існувати в більш зручних умовах утримання. Просторе приміщення сприяє більш активного пересування, як наслідок, зміцненню імунітету, щоденний приріст до півкілограма. Важливою перевагою представленої методики є швидка споруда таких ангарів і швидка окупність даної ідеї. Цей метод дуже добре підійде для вирощування тварин на маленьких фермах і господарствах.

Дотримуючись канадською технологією, свинарські ферми повинні бути забезпечені поїлками, що мають автоподогрев. А також повинні бути бункерні годівниці з комбінованими кормами, щоб тварини мали постійно вільний доступ до питної чистій воді і кормах. Тому представлена ​​система відмінно підійде для утримання тварин на відгодівлю.

Однак, самі канадці не так часто користуються своїм розробленим способом. А всьому виною дорога солома. Наприклад, для утримання півтори тисяч голів потрібно закупівля соломи на сорок тисяч американських доларів. І плюс, транспортування соломи обійдеться в кругленьку суму. Ще одним негативним фактором для жителів Канади є неприємний запах вологої соломи і постійна вологість в ангарі.

Канадська технологія вирощування поросят

Для безлічі маленьких господарств і фермерських угідь технологія холодного змісту вкрай зручна, вигідна і комфортна. Дуже приваблює фермерів той факт, що вкладена сума фінансових заощаджень в досить короткі терміни окупається. Варто відзначити, що за даною методикою необхідно відлучати поросят від матки в двотижневому віці. І як можна швидше перевести їх повністю на годування якісними кормами. Це допомагає щорічно збільшувати число опоросів, тобто збільшувати продуктивність і чисельність стада.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Канадська технологія вирощування поросят