Правила перевезення свиней

Свині відносяться до групи тварин, які дуже чутливі до транспортування. Відомо багато фактів довгострокового стресового впливу на свиней внаслідок недотримання правил перевезення цих тварин. У деяких свиней після перевезення можуть розвиватися різні захворювання на грунті стресу. Тому неухильне дотримання правил перевезення свиней є обов’язковим.

Правила перевезення свиней

Можливі два способи перевезення свиней: автомобільним і залізничним транспортом. При перевезенні автомобілем слід пам’ятати, що тривалість транспортування не повинна перевищувати 5 годин. Перевозити в холодну пору року треба тільки в тентованая кузові, причому температура всередині не повинна опускатися нижче п’ятнадцяти градусів.

Дуже важливо щоб усередині кузова не було сторонніх предметів і виступів, про які тварина могла б вдаритися. Бажано на нижню частину кузова постелити сітку, щоб свині були в сухості і чистоті, а продукти життєдіяльності перевезених свиней через сітку потрапляли на дно кузова.

У деяких випадках рекомендується застосовувати аміназин або тріфтазін, як препарати, що збільшують стресоустойчівость (доза амінозін -0,7 мг на кілограм ваги). Вводити лікарські препарати треба за 30 хвилин до початку навантаження. Час дії цих препаратів не перевищує 6 годин. Свиней не варто годувати перед транспортуванням протягом 3-4 годин. Перед самою перевезенням можна дати свиням питво, в якому розчиняється 80-150 грам глюкози на два літри води. Після закінчення “подорожі” варто дати свиням рясний корм, збагачений легко засвоюваними вуглеводами.

Що ж стосується транспортного засобу, то воно повинно бути чистим і продезинфікованим. При заїзді на ферму, водій зобов’язаний взути взуття, яка оброблена спеціальним дезинфікуючим розчином. Після навантаження кожної нової партії, вантажну рампу слід ретельно продезінфікувати.

Правила перевезення свиней

На залізничному транспорті також існують дуже жорсткі правила перевезення свиней, причому вони затверджені спеціальним документом. Відповідно до цих правил перевозити дозволяється тільки тварин, які не схильні до якого-небудь захворювання, причому це має бути зафіксовано в документі встановленого зразка (свідоцтво, сертифікат).

Важливо знати, що ветеринарне свідоцтво дійсно в тому випадку, якщо його дата виписки вказана не раніше, ніж за три дні до дня навантаження тварин в спеціальні вагони. Вести навантаження і розвантаження свиней дозволяється тільки в місцях не загального користування.

Вагон на навантаження повинен бути поданий чистим, вимитим і продезинфікованим. Навантаження повинна здійснюватися виключно у світлий час доби. Норма навантаження свиней в один вагон чітко визначена і не повинна перевищувати 50-60 голів в разі ваги свиней до 80 кілограм. При вазі поросят 80-100 кілограм в один вагон можна помістити 44-50 голів свиней. Від 28 до 44 особин до 150 кілограм вміщається в один вагон. І нарешті, при вазі понад 150 кілограмів в один вагон рекомендується поміщати не більше 28 голів тварин. Не можна перевозити свиней і будь-яких інших тварин. Температурні обмеження для перевезення взимку становлять -25 градусів, влітку можна перевозити свиней вагою понад 150 кілограм при температурі понад +25 градусів.

Пиття тваринам при перевезенні має даватися мінімум два рази на добу. З кормів при температурі нижче -15 градусів повністю повинні бути виключені жом, барда і силос. Чистку від гною слід проводити тільки на станціях, які затверджені перевізником. У разі непередбачених обставин перевантажувати тварин з одного вагона в інший можна тільки в присутності ветеринарів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Правила перевезення свиней