Порода свиней “П’єтрен”

Порода пьетрен була утворена на початку двадцятого століття в Бельгії. Виведена вона була за допомогою відтворювального схрещування. Для схрещування використовувалися аборигенні свині, йоркширські і інші породи. Представлена ​​порода відноситься до м’ясного напрямку. Щоб закріпити цінні якості м’ясної продуктивності користувалися близькоспоріднених схрещуванням. Особливої ​​популярністю дана порода користується в країнах Європи, в Бельгії, Голландії, Франції і т. д.

Тварини породи пьетрен володіють добре розвиненою м’язовою масою, особливо це стосується окостів, непогано складеним кістяком і чудовими м’ясними формами. Тіло свиней цієї породи коротке і розмашисто, володіє формойціліндра. Голова свині володіє легким черепом, прямим профілем і маленькими вушками. Глибина грудної клітини недостатньо розвинена, зате груди досить широка. В області спини добре розвинені м’язи. Ребра у свині з яскраво вираженою вигнутими, окости чудово заповнені, що спускаються до рівня скакального суглоба. Бока у свиней округлої форми. За масті свиней розрізняють строкатих і білих.

Порода свиней Пєтрен

Зрілий хряк запросто може набирати вагу до двохсот шістдесяти кілограмів, а свиноматка до двохсот сорока кілограм. Свиноматки породи пьетрен не можуть похвалитися численними опоросами. Один приплід найчастіше складається з приблизно восьми поросят. Але, з огляду на низький рівень молочності, свиноматка в стані вигодувати не більш ніж шість поросят. До того ж, у свиноматок цієї породи відзначається недорозвинений материнський інстинкт.

Поросят відрізняє невисока швидкість росту і розвитку, зате вони мають підвищену життєздатність. Перебуваючи на м’яском відгодівлі, підсвинка може набрати вагу, рівний сотні кілограмів за вісім місяців. Якщо порівнювати пьетренов з ландрасамі, що відносяться також до м’ясного напрямку, то ландраси можуть набрати сотню кілограмів тільки за півроку. В добу приріст пьетренов дорівнює приблизно п’ятистам грамам. М’ясо в туше становить близько 60-ти відсотків, сало майже тридцять, а вага одного окосту дорівнює восьми-дев’яти кілограмів.

П’єтро, як і багато інших тварин, вкрай вибагливі в утриманні. У них дуже погана здатність до акліматизації. Вони однаково вразливе відносяться як до високої температури, так і до холодних умов. Збалансоване годування – запорука оптимального росту і розвитку молодих і дорослих пьетренов. Дуже важливий збалансований раціон для приростів. Якщо харчування буде неправильним, то і прирости будуть маленькими. Більшість чисто породистих пьетренов чи не стрес стійкі.

Важливим відмінністю представленої породи є її нездатність до ожиріння, що закладена в генах. Якщо ж відібрати з породи пьетрен свиней мясосального і сального типу, схрестити їх, то в підсумку вийде тільки потомство м’ясного напряму. У миргородської і північнокавказької породах свиней для виведення спеціальних ліній м’ясного напряму використовуються саме кнури П’єтро.

Крім цього з їх допомогою було створено безліч вітчизняних порід тварин. Схрещування пьетренов і ландрас дасть в результаті вкрай скоростиглий приплід, а поєднання пьетрен – дюрок надасть послід з високоякісної м’ясною продукцією.

Порода свиней Пєтрен

Щорічно популярність пьетренов тільки зростає. На сьогоднішній день представлена ​​порода активно використовується в промисловому свинарстві, з метою поліпшення м’ясної продукції. Найбільшою популярністю користується поєднання П’єтро з ландрас та великої білої породою свиней.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Порода свиней “П’єтрен”