Вирощування поросят-от’емишей

Вирощування поросят отемишей

Вирощування поросят у віці до 4-х місяців – це досить складний і відповідальний процес. На відміну від дитинчат інших домашніх тварин, поросята народжуються не зовсім готовими до зовнішніх умов. Однак, і розвиваються вони досить швидко. Відбувається це, завдяки інтенсивному обміну речовин, який вимагає якісного і своєчасного годування.

Годування поросят в перші тижні життя.

Як правило, в перші 2-3 тижні життя, малюки харчуються молоком матері, при цьому, з 5-7 дня життя фахівці рекомендують вводити в прикорм незбиране коров’яче молоко, а з 21 дня, знежирене. Крім усього, для гармонійного розвитку в цей період, поросят підгодовують цільними злаками. Це дозволяє розвивати жувальний рефлекс і зміцнити зуби. Приблизно з 15 дня життя, цілісно-зерновий корм замінюють комбікормовими каші на молоці. З 20 дня дозволяється вводити прикорм у вигляді коренеплодів і соковитих кормів.

Процес відлучення поросят від свиноматки.

Відлучення поросят виробляють, як правило, у віці 2-х місяців. Процес це досить копітка, оскільки відразу виключати годування материнським молоком не можна. Сам процес відбирання полягає в поступовій заміні молочного харчування рослинними кормами. Не дивлячись на те, що у молодняка ще не повністю сформувалася травна система, йому необхідна велика кількість корму і правильний раціон. Саме в період з 2-х до 4-х місяців поросята роблять хороший приріст в живій вазі, що досить важливо для подальшого розвитку.

При відлученні молодняку ​​варто дотримуватися такої схеми годування материнським молоком:

1 день

5-6 разів

2 день

3-4 рази

3 день

2-3 рази

4 день

1 раз

У цей період самку необхідно перевести в окремий баз, а молодняк краще залишити на колишньому місці.

Годування поросят-от’емишей.

Вирощування поросят отемишей

Оскільки після повного відлучення поросят від матері вони позбавляються молочного корму і травна система переживає своєрідний стрес, змінювати рослинні корми не можна ні в якому разі. Раціон повинен бути таким же, як і до відбирання, а годування необхідно проводити не менше 4-х разів на добу.

Оскільки малюки втрачають захист, яку отримували з молоком, в цей період вони особливо схильні до хвороб шлунково-кишкової системи. З огляду на це, необхідно ретельно стежити за чистотою ємностей для пиття і годування. Крім того, разом з материнським молоком, поросята позбавляються і великої кількості рідини, відповідно, в поїлки завжди повинна бути свіжа і чиста вода.

Після кількох днів адаптації без материнського молока, раціон поросят варто збільшити в 1,5 рази. Це забезпечить їм достатню кількість їжі та прискорить набір живої маси. Однак варто стежити за тим, наскільки активно молодняк з’їдає корм. Якщо після закінчення 1,5-2 годин в годівниці все ще є залишки їжі, то їх необхідно видалити і вимити ємність. Робити це необхідно для того, щоб уникнути розвитку бактерій в їжі, особливо в теплу пору року.

Весь період до 4-х місяців вважається вирішальним у подальшому розвитку молодняка. Саме зараз необхідно здійснювати годування так, щоб поросята активно набирали жива вага, оскільки, чим краще вони ростуть в цей період, тим крупніше будуть згодом. Основу раціону повинні складати: зернові, трав’яні і овочеві корми, шроти і макуха, а також, необхідним елементом раціону є обрат і рибні відходи.

Вирощування поросят отемишей1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Вирощування поросят-от’емишей