Гібридизація в свинарстві

Гібридизація – це процес схрещування всередині породи, а іноді і між різними породами. За допомогою гібридизації селекціонери і заводчики намагаються виводити нові породи, більш вдосконалені. Зазвичай, тварини, отримані таким шляхом, поєднують в собі найкращі якості використаних порід.

Перед тим, як зайнятися гібридизацією, необхідно уважно вивчити всі особливості тих чи інших видів тварин. Слід пам’ятати, що якщо схрещувати віддалені види, то навряд чи можна отримати позитивний результат. Поросята, які вийшли від подібних схрещувань, називаються гібридами.

Дуже популярно і успішно було проводити гібридизацію домашньої свині з диким кабаном. Таке схрещування дасть майбутньому потомству міцний кістяк, який буде значно відрізняти поголів’я від уже наявних домашніх свинок. Такі тварини будуть краще пристосовуватися до різноманітних умов.

Гібридизація в свинарстві

Успішні селекціонери давно користуються триступеневої технологією розведення тварин, яка складається з випливають стадій:

1. Поліпшення вже наявних порід. Освіта нових сортів і образів здійснюється в спеціалізованих територіях. Для початку створюється первісна материнська і батьківська порода. Їх виводять для експериментів, щоб заздалегідь знати, поєднані вони між собою чи ні, придатні для гібридизації чи ні. При цьому необхідно врахувати всі навколишні умови.

2. Передбачено наявність племінних ферм і комплексів. Одні, з яких постачають ремонтних свинок, а другі – кнурів.

3. Племінні господарства же забезпечуються гібридами, і далі направляють всі сили на його зростання, розвиток і відгодівлю.

Поголів’я на материнських і батьківських лініях вимагає своєчасного відбору з тих чи інших цікавлять ознаками. Як було сказано вище, існує важлива необхідність на перевірку батька і матері на сполучуваність. Тільки при обліку всіх цих факторів, можна отримати стійкий результат.

Що стосується ідеалізації материнській лінії, то воно звернено на удосконалення відтворювальних. Потрібно підвищувати показники багатоплідності, крупноплідність, життєстійкості народжуваних поросят, тривалості неодружених періодів, пожвавлення під час полювання. Батьківську лінію же вдосконалюють на підвищення ефективності споживаних кормів, розміреного розподілу сала по хребту, здатності до запліднення, а також на вираженості м’ясних форм.

Взяті для гібридизація тварини, зобов’язані бути справний і здоровими. У них повинна бути досить велика резистентність організму по відношенню до різних захворювань.

Гібридизація в свинарстві

Для підвищення ефективності ведення свинарства, необхідно дотримуватися чіткого і суворого зоотехнічного, племінного обліку тварин. Саме для цього і користуються різноманітними позначками, наприклад, татуюваннями, вищипами, бирками і так далі.

На племінних свинок обов’язково повинна бути заведена індивідуальна картка, де буде вказана вся інформація за походженням, віком, екстер’єрних показників, продуктивним якостям свині.

У Російській Федерації вже давно ведеться державна служба по племінного розведення. Основне завдання, яке ставить перед собою ця служба, є проведення заходів, які спрямовані на підвищення якості племінних і продуктивних свиней.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Гібридизація в свинарстві