Як обрізати виноград

Від правильної обрізки винограду безпосередньо залежить його зростання, утворення плодів, а також кількість і якість отриманого врожаю. Якщо ж кущ не обрізати на ньому згодом з’явиться безліч пагонів і квіток.

Через велику кількість лози і листя сонячне світло буде з працею проникати. Крім того, суцвіття будуть погано запилюватися. Через це грона утворюються дуже дрібні і пухкі. При цьому плоди зменшаться в розмірі.

Як обрізати виноград

Своєчасне видалення зайвих пагонів зможе посприяти отриманню більшого врожаю. При цьому смакові якості плодів і їх розмір зміниться в кращу сторону. Також дана процедура значно спростить догляд за рослиною. Якщо ж не займатися формуванням куща він хаотично розростеться на всі боки.

Час обрізки

Дорослий виноград, який вкривають на зиму, рекомендується обрізати восени. Так як завдяки цьому укрити кущ буде набагато простіше і він краще буде захищений від низьких температур. Крім того, догляд за таким виноградом навесні не буде завдавати зайвих клопотів.

Не слід займатися обрізанням лози в весняний період. Якщо зробити це під час сокоруху на гілках будуть утворюватися “сльози”. Це може згубно позначитися як на врожаї, так і на загальному стані винограду.

З настанням весни, коли температура повітря вже не опускається нижче +5 градусів можна виконати акуратне підрізання молодих кущів, які ще не почали давати плоди. Також можна обрізати саджанці, що були висаджені в грунт восени.

По суті, літньої обрізанням не займаються. У цей період общипують на рослині непотрібні пагони, а також виконують пасинкування і видаляють зайві гілки. Подібні дії спрямовані на боротьбу з деякими захворюваннями, якими може страждати рослина. Завдяки цьому кущ буде краще провітрюватися, а сонячні промені будуть спрямовані на зріють грона.

Крім того, через своєчасного і грамотного видалення зайвих пагонів збільшиться приплив поживних речовин до грон. Також можна обірвати деякі листя.

Як обрізати виноград

Нюанси обрізки

Досвідчені фахівці рекомендують залишати на сучку заміщення кілька нирок. Приблизно 4 буде цілком достатньо. На плодової стрілкою необхідно залишити близько 11-13 нирок. Цьому методу є кілька пояснень.

Головним чином це робиться для того, щоб підстрахуватися на зиму. Так як з настанням весни залишилися нирки, що знаходяться на сучку заміщення, дозволять вибрати ті відростки, на яких утворилися найбільші суцвіття. Решта ж пагони можна буде видалити.

Якщо виноград росте в північних регіонах, то на плодової стрілкою перші кілька нирок можуть бути неплодоносних. Тому що вони починають формуватися на початку літа, коли погода ще прохолодна і їм може не вистачити сонячного тепла.

При цьому до сьомої нирки можуть утворитися суцвіття середньої величини. Решта ж очі повинні дати великі суцвіття. Так як вони починають розвиватися в липні, погода в цей час найприйнятніша.

Обрізка для підвищення врожайності:

1. на початку вересня слід позбутися молодих відростків, які утворилися на перших 50 сантиметрах багаторічного рукава;

2. на пагонах, які виросли вище стоїть обрізати верхівки і видалити всі пасинки;

3. після того як листя все обсиплються необхідно відібрати два добре розвинених втечі на висоті до 80 сантиметрів над грунтом;

4. далі можна приступити до формування сучка заміщення, для цього потрібно найнижчий відросток, який утворився на рукаві обрізати до 3-4 нирок;

5. другий втечу слід обрізати, залишивши 5-13 очок, він стане плодової стрілкою, при цьому необхідно залишити ще кілька додаткових нирок, на випадок якщо виноград примерзне.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як обрізати виноград