Кастрація баранів

Самці кіз і овець при досягненні статевої зрілості починають неприємно пахнути, випускаючи смердючі аромати для залучення самок. В общем-то, великого лиха в самому запаху немає, але він негативно позначається на якості м’яса, яке також стає смердючим і непридатним до вживання в їжу. Позбутися неприємного запаху можна шляхом звичайної кастрації тварин, тобто видалення статевих органів барана.

Кастрація баранів

Кастрацію проводять двома способами – кривавим і безкровним.

Кривава кастрація

Кастрацію баранів слід довіряти виключно професійного ветеринарного лікаря, самостійно проводити операцію з видалення яєчників, незважаючи на її уявну простоту не рекомендується.

Для кастрації ветеринара знадобляться гострі ножиці, шовкові нитки, чистий посуд, спирт для дезінфекції та знеболювальну – новокаїн.

Барана перед кастрацією слід пов’язати, або сильно затиснути його між ногами, так, щоб задня частина виразно виступала і була доступна для маніпуляцій.

Перед кастрацією навколо геніталій барана необхідно вистригти шерсть, щоб виключити її потрапляння на відкриту рану.

Мошонку барана слід розрізати подовжньо, або хрестоподібно, витягнути яєчник, перетягнути його в найвужчому місці шовковою ниткою, після чого взяти ножиці і, відтягнувши шкіру акуратно відрізати яєчник. Попередньо в сам яєчник, або область навколо нього слід ввести новокаїн, використовуючи для цих цілей тонкий шприц.

При такому способі кастрації крові не уникнути, головне про що слід пам’ятати – це про те, що обрізати доведеться обидва яйця, а після проведення цієї операції обов’язково необхідно продезінфікувати ранку, що утворилася, при необхідності припекти її йодом, або присипати марганцівкою.

Кастрація баранів

Протягом наступних кількох днів після кастрації баранів необхідно утримувати окремо, намагаючись якомога частіше міняти їм підстилку. В іншому випадку рана може загноїтися, а тварина загинути.

Безкровна кастрація

Безкровна кастрація проводиться особливими щипцями Телятникова. Ветеринар не виробляє додатковий процедур, а всього лише бере в руки щипці, захоплює ними яєчники разом із покриває їх оболонкою і просто відкушує їх. Досвідчений ветеринар перед цим обов’язково проведе вищевказані підготовчі маніпуляції і обробить місце видалення яєчників.

Зрозуміти, що операція завершилася успішно і яєчники видалені можна по характерному хрускоту. Якщо ж його не спостерігається, щипці можна перемістити на 1-2 сантиметри вище, або нижче. Подібне переміщення є крайнім заходом, найкраще використовувати щипці раз, доручивши проведення процедури людині з сильними руками, котрим може без особливих зусиль здавити щипці до потрібного хрускоту. Кожен яєчник відкушують щипцями окремо.

Кастрацію баранів зазвичай проводять в 2-х місячному віці, але деякі ветеринари проводять цю операцію в кілька більш ранньому віці 2-х тижнів. У цьому віці на мошонку і яєчники ягняти надягають спеціально виготовлене з вакуумної гуми кільце. Діаметр кільця складає всього близько 1-2 сантиметрів, що сприяє подальшому уповільненню і подальшої повної зупинки розвитку яєчників.

Даний спосіб вважається серед ветеринарних лікарів найбільш гуманним і безболісним, але тим не менше назвати його досить ефективним не можна, оскільки передбачити подальший розвиток барана неможливо, деяким тваринам, так звана, еластрація, заподіює набагато більші незручності, ніж сам процес кастрації. Тварини можуть перестати їсти і почати чахнути, чого допускати ні в якому разі не слід, необхідно якомога швидше забити такого барана.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Кастрація баранів