Як вирощувати виноград

Більшість любителів дачного господарства вирощують на своїх земельних ділянках виноград. Догляд за ним – це досить трудомісткий процес. Адже від цього залежить зростання і розвиток рослини, а також якість і крупність майбутнього врожаю. При цьому потрібно враховувати масу аспектів.

Як вирощувати виноград

Посадка

Висаджувати саджанці у відкритий грунт рекомендується в осінній період, однак можна зробити це навесні. Як правило, такий захід необхідно проводити з середини квітня по середину травня. У районах з холодними кліматичними умовами лозу слід ретельно вкривати на зиму. Якщо саджанці були поміщені у відкритий грунт восени, то їх варто присипати землею. Її шар над останніми ниркам повинен бути товщиною не менше ніж 30 сантиметрів.

Для посадки необхідно вибрати ділянку з хорошим сонячним освітленням. Так як виноград теплолюбна рослина. До того ж це відмінно позначиться на стані плодів. Розміщувати рослину потрібно таким чином, щоб воно могло отримувати більше тепла. Таким чином, ягоди будуть швидше встигати і містити в собі більше цукру. Не слід садити кущі винограду в місцях, де грунтові води залягають близько до поверхні. Крім того, необхідно дотримуватися дистанції між рослинами. Відстань від винограду до інших культур має бути не менше ніж 3 метри.

Перед тим як висаджувати, саджанці слід підготувати. Для цього їх вимочують кілька днів у воді. Також потрібно не забути залишити корінці, довжина, яких повинна бути приблизно 25 сантиметрів.

На ділянці викопують поглиблення. Рекомендовані розміри ями 80х80х80 сантиметрів. Слід врахувати, що на дно потрібно насипати приблизно 20 сантиметрів гарним живильним грунту, а також перегній. Його знадобитися близько 2-3 відер. Крім того, туди потрібно насипати деревну золу, калійну сіль і суперфосфат. Весь вміст необхідно ретельно перемішати до однорідного стану, а після знову висипати родючий шар грунту. Після описаних дій поглиблення повинно бути близько 50 сантиметрів.

Як вирощувати виноград

Тільки після цього в центрі слід насипати невелику гірку землі. Далі на ній розміщують сам саджанець і засипають його грунтом. Потім необхідно виконати полив. Зверху вкрити захисною плівкою і залишити рослина до весни.

Догляд

Наступні роки варто своєчасно виконувати обрізання непотрібних пагонів, щоб сформувати міцне і здорове рослина з якісними плодами. Правильна обрізка буде сприяти утворенню великих грон. Щоб плоди були великими, на кожному пагоні варто залишати по одній кисті, а решта видаляти. Таким чином, плоди будуть отримувати більше корисних речовин. Крім того, виноградну лозу необхідно підв’язувати до шпалери.

Запилення

Більшість сортів винограду утворюють квіти як з добре розвиненими маточки, так і з тичинками. Однак зустрічаються деякі види, у яких присутні тільки квіти жіночого типу. Їх пилок є стерильною і вона не може посприяти запліднення.

У такому випадку фахівці рекомендують виконати штучне запилення. При цьому потрібно буде використовувати фертильних пилок. Для цього з запилювачів збирають суцвіття. Їх необхідно перетерти, бажано в сухому приміщенні з неяскравим світлом. Після цих дій, вміст потрібно просіяти через сито. Отриману масу набирають за допомогою пушку і акуратно доторкаються до суцвіттям, які необхідно опиліть.

Виконувати штучне запилення потрібно кілька разів за весь період цвітіння. Перший раз зробити це потрібно на 2 день, після того як квіти розпустилися. Другий раз – через 3-4 дні, а третій – ще через 3-4 дня.

Займатися запиленням потрібно вранці і бажано закінчити до 10 годин.

Завдяки такому запиленню можна в значній мірі поліпшити врожайність. Вона може піднятися на 30-50%.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Як вирощувати виноград