Догляд за виноградом

Щоб виноградний кущ відмінно розвивався і щорічно давав якісний і рясний урожай за ним необхідно ретельно доглядати. У весняний та літній періоди доведеться трохи попрацювати і виконати всі необхідні агротехнічні заходи.

Догляд за виноградом

Катаровка

З настанням весни виноградну лозу обов’язково підв’язують на шпалеру і виконують рослині катаровку. Дії полягають у видаленні коренів, які знаходяться на глибині до 20 сантиметрів. Подібні махінації необхідні для того, щоб глибоке коріння могли інтенсивніше розвиватися. Крім того, верхні за зиму могли підмерзнути і тим більше від них потрібно позбавитися. Якщо виноград молодий, то катаровку рекомендують виконувати і влітку.

Видалення постарілої кори

У період, коли проводять катаровку слід також позбутися від старої кори. Для цього можна скористатися щіткою з залізними зубами або зробити це вручну. Однак виконувати дані дії необхідно акуратно, щоб не пошкодити молоду кору і не утворити рани на лозі.

На старій деревині можуть перебувати сплячі бруньки. Можливо, з них з’являться нові молоді пагони. Щоб зберегти нирки, обриваючи кору, слід бути обережними.

Добриво

Вносити добрива в грунт потрібно для поповнення грунту поживними речовинами. Це позитивно позначиться на стані куща і на майбутньому врожаї. Удобрювати землю фахівці рекомендують навесні до того, як кущі будуть розкриті.

При цьому варто враховувати деякі особливості підгодівлі. Насичення грунту тільки мінеральними добривами призведе до накопичення солей в грунті. Це може згубно позначитися на зростанні і розвитку рослини. Щоб уникнути подібного результату, можна використовувати в комплексі і органічну підгодівлю. Так як воно має властивості вбирати надлишки солей і сприяти використанню виноградом корисних речовин.

Догляд за виноградом

З цією метою раціонально буде застосувати органо-мінеральні гранули. Для того щоб удобрити грунт однієї рослини необхідно взяти вже перепрілий гній приблизно 700 грамів, також знадобитися сірчанокислий амоній близько 100 грамів і 200 грамів суперфосфату. Потім через сито слід пропустити гній. Далі всі компоненти змішуються в одному посуді з додаванням води в розмірі 2/3 склянки.

Після цього отриману суміш можна перекрутити на старій м’ясорубці. Утворилися гранули необхідно просушити до повного випаровування вологи. Потім їх можна вносити в грунт. На одну рослину має припадати по 1 кілограму підгодівлі. Такі гранули слід тримати в сухому приміщенні.

Добрива повинні перебувати в землі на глибині 35-40 сантиметрів. Для цього між рядами роблять канавки і поміщають туди підгодівлю. Після цього засипають грунтом. Крім того, можна викопати з двох сторін від куща ямки і туди висипати добриво. Їх також слід закрити землею.

Здійснення поливу

Після того як добрива були поміщені в землю виноград необхідно полити. При цьому грунт повинен насититися вологою на глибину знаходження коренів. Здійснювати полив можна уздовж самого ряду, наливаючи воду в канавки або невеликими вогнищами.

При нестачі води найкраще виконати вогнищевий полив. Для цього необхідно підготувати кілька неглибоких лунок. Вони повинні розташовуватися на відстані від винограду приблизно в 40 сантиметрів. Двох або трьох буде цілком достатньо. Потім їх потрібно залити водою. Після того як волога вбереться в землю, лунки і канавки варто засипати грунтом.

У разі якщо полив винограду здійснюється ранньою весною, а кущ ще не був розкритий, то заповнити водою можна канавки, що навколо рослини. Щоб грунт довше зберігалася вологою її необхідно підтримувати в пухкому стані.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Догляд за виноградом