Шпинат выращивание из семян

Шпинат – растение, не так давно появившееся на дачных участках, но уже успевшее заслужить популярность. Оно входит в состав многих диетических блюд. Употребление шпината является составляющей многих программ похудения.

Рослину можна вживати в їжу практично всім людям. Однак через новизни культури, не кожен городник знає, як виростити шпинат за допомогою висаджування насіння у відкритий грунт.

Шпинат выращивание из семян

Вибір грунту

Ділянка, на якій планується вирощувати шпинат з насіння, слід почати готувати з осені. Його слід скопати і внести добрива. Це може бути перегнилий гній або компост.

Ранньою весною, коли сніг ще не встиг зійти, на місці, де планується вирощувати шпинат, слід розкидати гранули сечовини. Шпинат з задоволенням зростає на пухких, родючих грунтах. Через грунт повинні добре проходити волога і повітря. Земля, що має схильність укріпляти і утворювати кірку на поверхні, для вирощування шпинату не підходить.

Кислий грунт не підходить для вирощування шпинату з допомогою висаджування насіння в відкриттів грунт. Йому більше сподобається рости на нейтральному грунті, з невеликими відхиленнями в ту чи іншу сторону.

Шпинат выращивание из семян

Шпинату припадуть до смаку сонячним місцям. Однак якщо літо видалося дуже спекотним, то вирощувати рослину слід в тіні.

Посів насіння

Щоб насіння шпинату краще проросли, їх слід витримати у воді протягом 1 – 2 днів. Під час процедури воду необхідно кілька разів змінити. Перед посадкою насіння слід просушити. Купувати насіння шпинату необхідно тільки в спеціалізованих магазинах. Перед покупкою обов’язково слід перевірити термін придатності.

Якісний посадковий матеріал дозволить отримати рясний урожай. Висаджувати насіння необхідно, коли проклюнутся нирки бузку. Зазвичай посадку шпинату здійснюють в березні – квітні. Посадковий матеріал поміщають в невеликі борозенки, попередньо пролиті водою.

Між рядами має залишитися мінімум 20 см. Посів шпинату слід проводити кілька разів за сезон. Це дозволить мати на столі завжди свіжі, соковиті овочі. Фахівці радять проводити посадку насіння шпинату на грядках. Так вони зможуть швидше прогрітися, а борти не дозволяють волозі швидко піти в грунт.

Шпинат выращивание из семян

Шпинат стійкий до заморозків. Рослина здатна витримати зниження температури до – 6-8 градусів. Вже на 20 – 25 день після появи перших сходів шпинат готовий до вживання в їжу. Повторний посів насіння рослини здійснюється в травні – червні.

Однак якщо погода видасться надто спекотною, шпинат швидко пустить стрілки, а його листя стануть жорсткими і непридатними для вживання в їжу. Стрілки можуть з’явитися і в разі, якщо рослини посаджені занадто часто. Сходи шпинату необхідно проріджувати, залишаючи між сусідніми паростками відстань, рівну не менше 15 – 20 см.

Догляд за шпинатом

Основні завдання городника по догляду за шпинатом складаються в своєчасному поливі, розпушуванні грунту, видаленні бур’янів і внесення добрива. Ідеальною температурою для росту і розвитку рослини вважається 18 – 25 градусів. Якщо на вулиці стає спекотніше, листя шпинату стають жорсткими і несмачними.

Огородник повинен своєчасно здійснювати полив. Шпинат чутливий до кількості вологи. Пересихання негативно позначиться на рослині.

Не можна допускати утворення земляний кірки над корінням рослини. Шпинат повинен отримувати достатню кількість повітря. З цієї причини після проведення поливу або рясного дощу грунт над корінням рослини необхідно розпушити. Бур’яни повинні віддалятися в міру їх появи.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Шпинат выращивание из семян