Чому кури роздзьобують яйця

Ви вирішили завести курей. Прочитали всі породні особливості, визначилися з вибором. Придбали курчат, облаштували приміщення, виростили, тепер справа за тим, щоб вони несли досить яєць, щоб виправдати всі витрати. Але тут багато хто стикається з проблемою. Курка расклевивает яйце.

Проблема ця зустрічається досить часто. Заводчики пробують різні способи, але вони не приносять належного результат і вихід один: курка-несучка йде на забій, що доставляє масу обурення її власнику.

Чому кури роздзьобують яйця

Причини розкльовування яєць курми:

Їх може бути багато.

Бракує корисних речовин в організмі курки, і вона заповнює їх з власних яєць. Це досить поширена причина, тому що курям, особливо з високими показниками несучості потрібна велика кількість білка, якщо його немає в хід йдуть тільки що знесені яйця; Неправильно сформований гніздо. Як би дивно це не звучало, але причина має місце бути. Близько посаджені гнізда можуть призвести до того, що кури будуть клювати яйця один у одного. При цьому в умовах маленького простору курка може наступити на своє яйце, що призведе до його розколювання або тріщині. Якщо це сталося, то птах обов’язково склюет все яйце. Також таку реакцію у курки може викликати неправильне положення гнізда, яскравий сліпуче світло; Чи не правильний вигул. Коли кури виходять на прогулянку в умовах вольєра, вони повинні себе комфортно в ньому відчувати. Площа повинна бути достатньою для їх вільного пересування, також повинна бути можливість клювати траву, розривати землю і дрібні камінчики; Часто заводчики вирішують додати з корм шкаралупу, адже вона багата кальцієм. Але курка не припиняє викльовувати яйця. Це пояснюється неправильним використанням шкаралупи в якості добавки. Перед тим, як покласти в корм шкаралупу, її необхідно ретельно просушити, щоб не було запаху білка, гарненько розмолоти. Давати окремо не можна, обов’язково змішувати з основним кормом, інакше у курки увійде в звичку, що необхідно їсти шкаралупу і вона буде продовжувати клювати свої яйця. Але курка не припиняє викльовувати яйця. Це пояснюється неправильним використанням шкаралупи в якості добавки. Перед тим, як покласти в корм шкаралупу, її необхідно ретельно просушити, щоб не було запаху білка, гарненько розмолоти. Давати окремо не можна, обов’язково змішувати з основним кормом, інакше у курки увійде в звичку, що необхідно їсти шкаралупу і вона буде продовжувати клювати свої яйця. Але курка не припиняє викльовувати яйця. Це пояснюється неправильним використанням шкаралупи в якості добавки. Перед тим, як покласти в корм шкаралупу, її необхідно ретельно просушити, щоб не було запаху білка, гарненько розмолоти. Давати окремо не можна, обов’язково змішувати з основним кормом, інакше у курки увійде в звичку, що необхідно їсти шкаралупу і вона буде продовжувати клювати свої яйця.

Чому кури роздзьобують яйця

Що робити з проблемою виклевиванія яєць несучками?

Необхідно переглянути раціон харчування, обов’язково давати добавки з повним комплексом вітамінів, мінералів і корисних речовин. Їх можна придбати в спеціальних магазинах, ветеринарних аптеках.

Хорошим засобом є “Рябушка”. Коли ви вибираєте корм необхідно вивчити склад, в якому обов’язково повинен бути вітамін D, кальцій і вітаміни групи B. Не варто годувати курей тільки відходами зі свого столу, на якість яєць і їх кількості це відіб’ється тільки негативно.

Раніше проблема виклевиванія яєць зустрічалася рідко. Люди в селах водили багато тварин сільськогосподарського призначення, при їх забої, залишки і тельбухи віддавали курям. У них містилося багато тваринного білка і різних поживних речовин, що насичував організм курей.

В наші дні власне велике господарство можна зустріти вкрай рідко, але вихід є: давати курям жир свининою або баранячий. Як мінімум, раз на тиждень дрібно нарізати і давати разом з кормів. Таку профілактику проводити постійно, тоді проблеми виклевиванія яєць піде назавжди.

Також необхідно правильно оформити місце для гнізда. Воно повинно бути вільним, не перебувати навпроти лампи, світло краще робити приглушеним. Якщо немає можливості знизити інтенсивність освітлення, можна завісити щільною тканиною гнізда. Але слід дотримуватися запобіжних заходів, щоб курка не могла заплутатися.

Ще одним варіантом може стати пристрій так званого “правильного гнізда”, коли після того, як курка знесе яйце воно скочується по солом’яному жолобу вниз. Але такий метод вимагає постійного контролю, інакше є ризик розколу яєць одна об одну.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Чому кури роздзьобують яйця