Розведення гусей

Гуси – птиці, досить прості в розведенні і вирощуванні. У великих фермерських господарствах розведення гусей поставлено на потік і включає в себе: процес покупки яєць, інкубацію, вирощування маленьких гусенят, відгодовування гусей з метою отримання великої кількості м’яса і внутрішніх органів, а також залишення кращих особин на розведення і подальший забій залишилися птахів.

Купівля гусенят

У звичайних домашніх господарствах розводити гусей найкраще з покупки підросли гусенят, приблизно 2-3-тижневого віку. Пташенят меншого віку купувати недоцільно, оскільки смертність серед гусенят від народження і до досягнення ними тижневого віку складає мало не 50%. Гроші, витрачені на такого гусеня можна вважати викинутими на вітер. Гусенята повинні мати здоровий зовнішній вигляд, бути приблизно одного розміру, рівність у віці обов’язково, оскільки сильніші і дорослі можуть нашкодити маленьким, не допустивши їх до годівниці з їжею.

Розведення гусей

Крім того, старші гусенята можуть завдати також і чисто фізичні ушкодження молодшим. При покупці особливу увагу варто приділити чистоті ключа гусеня, а також сухості заднього проходу і хвостового пуху пташеняти. Мокрий хвіст – це явна ознака розпочатого проносу, що може бути проявом різних інфекційних захворювань, небезпечних не тільки для самих гусенят, а й для інших домашніх тварин.

Здорові гусенята завжди неспокійні, вони швидко пересуваються, шиплять і навіть щипати при спробі взяти їх в руки, у хворих особин проявляються слабкість і якась понурість.

Приміщення

Другим за важливістю аспектом при розведенні гусенят є споруда відповідного пташника. Гуси в змісті не вибагливий, але і їм необхідно чисте, сухе і добре провітрюється. В якості місця для утримання гусей підійде звичайний дерев’яний сарай, але найкраще побудувати добротний кам’яний хлів з фундаментом, вікнами та дверима. Чим добротний споруда, тим важче буде таким хижакам, як ласка, куниця і лисиця проникнути всередину і знищити працю кількох місяців.

Розведення гусей

Гуси несприйнятливі до слабких протягам, тому іноді протяги навіть корисні цим птахам, але в невеликих кількостях і в основному при великій скупченості гусей в одному місці.

При будівництві пташника слід використовувати тільки якісні матеріали, бажано завчасно подбати про утеплення на зиму, восени укривши дах соломою, сіном, або стеблами кукурудзи.

Годування

Для розведення гусей необхідно запастися великою кількістю кукурудзи, кукурудзяної крупи, або борошна, зелені, бажано свіжими кабачками і огірками. При наявності поруч з будинком випасу слід облаштувати там загін, щоб мати можливість влітку переводити гусей на підніжний корм. Важливо розуміти, що гуси здатні всього за кілька днів витоптати і зіпсувати всю траву в загоні, тому випускати їх туди найкраще на кілька хвилин, після чого перемістити в інший загін.

Гуси в день споживають досить велику кількість води, крім того, вони люблять змочувати водою пір’я і животи, через що поїлки з водою постійно доводиться міняти. Щоб уникнути цієї неприємності можна облаштувати на території загону невеликий басейн.

Годують дорослих гусей до 3 разів за добу, намагаючись, щоб більша частина корми діставалася птахам на ніч. Маленьких гусенят годують від 6 і до 8 разів. Корм повинен бути свіжим і добре пахне. У звичайний кормовий раціон гусенят вводять варені яйця, сир, а також молоко. Дорослим гусям раз в тиждень необхідно згодовувати яєчну шкаралупу.

Забій

Перший забій гусей проводиться на 3-4 місяць їх життя, оскільки, чим молодша гусак, тим смачніше і соковитіше його м’ясо. З віком м’ясо стає твердіше і жорсткіше, і найбільше підходить для гасіння. Забій гусей проводиться шляхом звичайного видалення голови гусака гострим ножем, або сокирою. Теплу тушку після спуску крові необхідно помістити в таз з гарячою водою для кращого звільнення від пір’я, а потім почати розбирання гусака.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Розведення гусей