Годівниці для курей своїми руками

Годівниці для курей своїми руками

Незважаючи на достатній асортимент курячого м’яса, все частіше цих птахів розводять у домашніх умовах. Домашнє м’ясо і яйця і корисніше і смачніше. Догляд за курми не представляє особливої ​​складності, але елементарні пристосування потрібні для забезпечення їх життєдіяльності. Одним з таких елементів господарства є годівниці для курей. Можна придбати вже готові конструкції, але більш раціональні власники птахів роблять годівниці самостійно.

Щоб заощадити час на годування птахів, краще помістити годівниці з автоматичною подачею корми. Дуже просто пристосувати полімерні труби, для цього достатньо частина труби з’єднати з коліном. У верхню частину насипається зерно і закривається край кришкою або ковпаком. При з’їданні зерна порожнечі заповнюються наступною порцією корму.

Таким чином, кури самі контролюють подачу зерна в годівницю. Це пристосування не займає багато місця і розташовується вертикально. Головне вибрати надійно опору і правильно закріпити ємності. Вихованці повинні вільно підходити до джерела корму. Потрібно розрахувати кількість годівниць, необхідних для годування птахів. Висота конструкції повинна бути достатньою, щоб зерно не розкидає по загону.

Годівниці для курей своїми руками

Недорогим варіантом є виготовлення годівниці з пластикового відра. Знадобиться відро з кришкою, в якому робляться кілька отворів. Як збірки можна використовувати секційну миску для собак.

Кількість отворів повинна відповідати кількості секцій. Відро і підстава щільно скріплюють, засипаний корм під силою тяжіння надходить в секції і заповнює годівницю. Кріплення повинно бути надійне, а отворів досить, щоб нагодувати виводок.

Для спорудження примітивних годівниць підійдуть такі матеріали:

    пластикові каністри; великі полімерні пляшки з під молока; ємності з під масла.

Краще не використовувати упаковку від нафтопродуктів, така тара може бути небезпечна для здоров’я курей. Ємність ретельно миють і вирізують стінку, протилежну ручці. За ручку підв’язують годівницю до сітки на рівні, зручному для годування. Небажано пристосування ставити на землю, краще міцно закріпити його у висячому положенні.

Годівниці для курей своїми руками

З фанери виготовляють односекційні і багатосекційні годівниці. Схема монтажу проста, потрібно фанерний короб розбити на секції і прикріпити дно, яке буде нижче краю на 2-3 см. Висота зазору залежить від розміру годівниці. Виступаюча частина повинна бути захищена бічними стінками.

Корм засипається зверху в короб і під силою тяжіння надходить в отвір. Такі пристосування часто використовують для комбікорму та зерна. Годівниця знижує витрату корму, так як птахи не затоптують його. Короб можна прикріпити на стіну, а верх закрити захисною стінкою, тоді годівниця буде стійка і птахи не зможуть її перевернути. Можна такі джерела корму розташувати по периметру загону, забезпечивши тим самим безперешкодний підхід для птахів.

Годівниці для курей своїми руками

Годівниці можна виготовити з харчового пластику, підійдуть великі бутлі з під води. Потрібно взяти два великих відра із пластику й зробити в них отвори. Вирізи повинні відповідати фізичним параметрам голови курки. Для симетрії можна скористатися шаблоном.

Обмежувач для корму зробити можна зі шматка полімерної труби. Для цього за допомогою лобзика необхідно випиляти сегменти. Елемент повинен мати форму корони, що не дозволить місткості стосуватися дна відра. Після бутлі заповнюють кормом, надівши обмежувач з відром, перевертають.

Годівницю можна виготовити з будь-якої міцної упаковки, головне надійно закріпити її. Використання таких пристосувань значно знижує споживання корму і економить час, витрачений на годування вихованців.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Годівниці для курей своїми руками