Тулузька порода гусей

Тулузька порода гусей

Домашні гуси Тулузької породи сформовані за допомогою відбору звичайних гусей на території міста Тулузи. Крім відбору цій породі приписують чудові умови утримання і годівлі. До 1941 року тулузьких гусей розводили в багатьох областях Росії. Вид цього птаха обумовлений великими розмірами. Шия середнього розміру, але дуже товста. Торс обумовлює потужний горизонтально поставлений корпус. У 2-місячному віці на животі тулузьких гусей з’являється складка шкірного покриву, а під дзьобом утворюється “мішечок”. Потужні, короткі лапи роблять гусей малорухомими. Птах має помаранчевий окрас в області дзьоба і лап. Середня маса гусака – 8-10 кг, а гуски – 6-9 кг. Самці – тулузсци можуть використовуватися для спарювання з гуски інших порід. Особливість тулузького м’яса – висока якість.

Зміст тулузьких гусей

Відмінною рисою птахів Тулузької породи є сприйнятливість до холодних умов погоди. Приміщення для розміщення тулузьких гусей має тримати температуру понад 20 градусів вище нуля. Цей тип птиці любить теплоту, тому в обладнаний гусятник не повинні надходити протяги. Наявність сухої і чистої підстилки для гусей є обов’язковою умовою. В якості підстилки можна використовувати солому, вона буде м’якою для оперення гусей. Ступінь забрудненості цього птаха не дуже велика, так як пір’я темно-сірого кольору. Але, не можна упускати факт потрапляння вологи на оперення, для цього робиться прибирання приміщення щодня 1-2 рази. Вологість важливий фактор, який впливає на здоров’я гусей.

Годування тулузьких гусей визначається їх великими розмірами. Тому раціон тулузького гусака складе від 2 разів на день. Нічний час доби передбачає більше споживання їжі, варто подбати, щоб в годівниці їжа перебувала регулярно. Увага приділяється і споживання птицею соковитого корму. Для цього забезпечується вихід тулузьких гусей на пасовище.

Різновиди харчування тулузьких гусей :

– Зернові культури.

– мішанки.

– Черви.

– Комбікорм.

– Пшениця.

– Кукурудза.

Досвідчений фермер знає, що для великого птаха важливо не кількість, а якість споживаної їжі. До складу суміші для гусей повинні входити різні мінеральні речовини, які підтримують імунну систему. Поїлка для гусей повинна бути завжди наповнена водою. Як судини для пиття використовують велике відро, яке ставлять на металевий лист. Основа забезпечує рівновагу, при якому вода не буде розливатися.

Основна особливість гусей Тулузької породи – вага печінки. Зазвичай печінку важить близько 500 грам. Цей делікатес популярний на ринку продажів. Якщо розглядати варіант розведення гусей цієї породи, варто враховувати, що яйцекладки у них становить близько 40 яєць в рік. При цьому висідка молодих пташенят відбувається тільки в 60% випадків. Це визначено малою активністю тулузьких гусок, тому потрібно дотримуватися певних правил.

Тулузька порода гусей

Ключові норми при розведенні Тулузької породи гусей .

1. Надання теплих умов для проживання.

2. Регулярний контроль над гуски – квочка (більшість ситуацій показує, що тулузские квочки НЕ посидючіші, тому краще яйця підкладати під індичок або курей).

3. Дотримання інкубаційного періоду.

4. Оснащення гусятник світловим обладнанням.

5. Наявність спеціального виду корму для маленьких пташенят.

6. Правильна підгодовування.

Тулузька порода гусей дуже популярна завдяки своїй масивності і швидкому зростанню молодняку. Ця порода в теплих умовах буде давати приріст гусячого м’яса.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Тулузька порода гусей