Відбір гусей на плем’я

Досвідчені птахівники для свого господарства використовують відбір домашніх птахів на плем’я. Це ефективний процес, який приносить більший прибуток. Займаються розведенням гусей на присадибних ділянках. Площі визначає просторість і комфортність для птахів.

Відбір гусей на племя

Рекомендована інструкція відбору домашніх гусей.

1. Вибір гусей. При відборі домашніх гусей фермер враховує їх продуктивність і продуктивність. Кожна порода містить свої індивідуальні якості. Племінних птахів в родинне стадо призводять до середини осені. Створюється ситуація, коли на 3-х гусок доводиться один самець. Зазвичай вибір падає на такі види гусей, у яких добре виражена порода. Виходить чим чистіше порода, тим краще буде потомство. Зміст гусей більше двох років, свідчить про те, що якості інстинкту висиджування, несучості, скоростиглості, оперення і живої маси стає на однаковий рівень.

Відбір пташенят відбувається за показниками :

– Показник розвитку.

– Фортеця кісток лап.

– Міцність дзьоба.

– Стійка грудна клітка.

– Стан імунної системи.

– Гарне оперення.

Розведення гусей з птахофабрик спричинить високу несучість, але буде занижена ступінь висиджування у гусок. Гуси перевіряються за розмірами органу статевої системи.

2. Система годування гусей для племені. Домашні птахи дрібної породи не вимагає спеціального харчування, тому їх досить випасати на пасовищі і відгодовувати звичайними зерновими культурами. У зимовий період гуси харчуються коренеплодом і зерновий борошном. Велика порода гусей відгодовується спеціалізованими видами корму з різним складом. У зерновій культурі переважає овес. Режим харчування в висиджування передбачає показники ваговій категорії птахів і кількості знесених яєць. Породи, які мають низьку несучість, забезпечуються корисними мінеральними речовинами. Від показника яйцекладки залежить інтенсивність годування гусей. Початковий етап висиджування яєць передбачає збільшення годування. Підійде борошно бобових культур, кисле молоко і мелена кістка.

3. Зміст племінних гусей. Тривалий термін об’єднання гусей, визначає величезну спорідненість. З’являється ризик того, що буде відсутній спарювання самців і самок. Тому гусей, кожні 3 роки замінюють. Підвищена життєздатність гусей досягається шляхом схрещування двох особин. Наприклад, дикі гуси підбирають собі самку, слідуючи інстинктам. В цьому випадку самцеві нав’язують гусок, за ознаками однакових умов утримання і годівлі. При двох породному схрещуванні використовують гуску італійської породи. У неї висока несучість. Гусак підбирається з більш важких порід. Пол особин визначається по характерних рис гусей (статеві органи).

4. Відбір яєць племінних гусок. Племінні гуси характеризуються високою несучістю, тому 2 рази в день потрібно контролювати збір яєць. Зберігання яєць відбувається при температурному режимі 13-17 градусів. Ємністю для зберігання може бути – звичайна коробка, дерев’яний ящик. Яйця повинні перебувати в горизонтальному положенні.

Відбір гусей на племя

Основні риси невідповідності племінних гусячих яєць :

– Великий розмір (два жовтки).

– Неправильна форма (здавлене, довге або кругле яйце).

– Битий шкаралупа.

При забрудненні поверхні яєць їх потрібно помити перед приміщенням в інкубатор. Яйця миють дуже акуратно, щоб уникнути пошкоджень на шкаралупі. Процес відбувається в чистій воді. Бруд добре змивається розчином перекису.

Дотримання все стандартних норм призведе до появи хорошого потомства.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Відбір гусей на плем’я