Адлерская порода курей

Адлерская порода курей

Одна з найбільш популярних порід серед птахівників – Адлерская. Відома як Адлерская срібляста порода відноситься до м’ясо-яєчної категорії, що особливо цінується фермерами.

Порода була виведена в місті Краснодарського краю. Процес селекції був досить складним і тривав в період з 1951 по 1965 рік. Досягти бажаного результату вдалося шляхом схрещування п’яти порід курей. В результаті першого етапу схрещування було отримано гібриди, які мали високий рівень несучості, а також витривалістю. Метою наступного етапу був розвиток м’ясних властивостей. Отримані в результаті птиці злучалися між собою. Найбільш вдалі особини відбиралися для подальшої селекції і спаровування з півнями Плімутрок білого, а на заключному етапі з півнями юрловской голосистій породи.

Зовнішні характеристики

Адлерская порода курей

Оперення курей Адлерському сріблястою породи світлого кольору і тільки закруглені пір’я хвоста і крил мають чорне забарвлення. Кури Адлер досить масивні в корпусі, мають подовженим тулубом, шірокоспінние. Спина пряма, практично паралельна землі. Адлер повногруді. Незважаючи на широку голову, в загальному, вона невеликого розміру. Невеликі мочки вушок пофарбовані в червоний колір. Дзьоб гачкуватий, вигнутий, жовтуватого відтінку. Невеликий листоподібний гребінь має п’ять виступів, рівномірно розміщених по всій довжині. Очі мають яскравий насичений коричневий колір. Шия не відрізняється довжиною.

Ноги середньої довжини, сильні, жовтого кольору. Хвіст має округлу форму, центральні пір’я дугоподібні. Професіонали в сфері птахівництва таку особливість хвоста вважають недоліком.

Переваги і недоліки породи Адлерская

Адлерскій кури можуть міститися на протязі 4 років, що ніяк не впливає на продуктивність життєдіяльності та якість продукції. Кури починають виробляти яйця вже через 6 місяців.

Догляд за Адлерському породою курей досить простий, оскільки ці птахи невибагливі в умовах проживання і кормі. Завдяки стійкості до різних кліматичних умов, кури досить популярні на території пострадянських країн. Птахи не відчувають стресу від зміни умов проживання і тому досить швидко адаптуються до нового середовища. Птах досить стійка до впливу хвороб.

Характер курей Адлер сумирний, неагресивний, присутні моменти лякливості.

Досить складний процес селекції негативно вплинув на формування інстинкту насиджування, що є недоліком цієї породи.

Вирощування курей породи Адлерская

Оскільки інстинкт материнства у курей недостатньо сформований, птахівникам слід обзавестися інкубатором. Слід відзначити високу плідність яєць (до 95%). Птахи породи Адлерская характеризуються живучістю і стійкістю до зовнішніх факторів.

Дивним фактом є організованість півнів. Вони навіть привчають курочок нестися на одному і тому ж місці і стежать за тим, щоб всі несучки поїли.

Адлер вимагають різноманітного раціону: овочі, злаки, мінерали та вітамінні комплекси, протеїнові добавки. Для утримання курей підійде покриття, вологість якого становить не більше 25%. Кури Адлер вимагають уваги з боку господарів, адже від цього залежить стан птахів.

Розведення курей досить вигідне, тому що Адлер – це порода, яка відрізняється високою продуктивністю за кількістю м’яса і яєць.

Середня маса птиці близько 3-4 кг. Несучість за рік становить 170-180 штук.

Маса яйця близько 60 м

Цю породу можна використовувати для виведення бройлерів. Для високої результативності слід схрестити Адлерський курочок з півнями білий Корніш. Пташенята від такої пари протягом 70 днів досягають 1,3 кг.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Адлерская порода курей