Зимові окроли

Не можна недооцінювати проведення окролов в зимовий період. Чи варто говорити, що завдяки приватним спостереженнями і професійним заводчикам, можна з упевненістю заявити, що вихід молодняка можна з легкістю збільшити вдвічі, а значить збільшити кількість шкурок і м’яса і як наслідок прибуток.

Самки окролов зимового періоду здатні надати приплід в той же самий рік, коли вони і самі народилися. Зимовий пологи не здатний надати ніяких складнощів, в тому випадку якщо ви дотримуєтеся всі умови. Сам пологи може проходити безпосередньо на відкритому повітрі і для цього немає необхідності в якихось додаткових пристосувань. На сітчасту клітку на відкритому повітрі завішують подушками з соломи. Початок зимового окрола часто відбувається в грудні місяці, іноді в січні.

Зимові окроли

Під час проведення окролу, необхідно дуже уважно стежити за харчуванням самки. В її меню повинні переважати велика кількість мінеральних речовин, вітамінів і протеїнів.

Якщо мається на увазі зимовий пологи на фермі в масових кількостях, то в обов’язковому порядку необхідно створити чергування на цілодобовій основі, для того щоб кроленята не замерзли. Таким чином, ви зможете на особистому прикладі довести, що насправді, під час зимового окрола на відкритому повітрі, можна з легкістю отримати здорових кроленят. При цьому варто розуміти, що поки кроленята перебувають в гнізді, то їм не загрожує небезпека, але якщо вони виберуться з нього, то можуть замерзнути навіть при температурі вище нуля.

Тому чергування необхідно для того щоб повертати назад тих кроленят, які випадково виповзли. У тих господарствах, де дотримуються такі прості, але дуже важливі вимоги, ніколи не буває випадків замерзання. Також варто відзначити, що в цьому випадку велику роль відіграє і сама самка. В ході деяких досліджень було вирішено, що в різних породах відсоток замерзання кроленят, в середньому різний, при однакових умовах. Таким чином можна вести селекцію, в принципі всередині якою цікавій для вас породи, завдяки чому можна контролювати материнські якості кролячих самок.

Таким чином для найбільш кращого племені, залишати на молодняк тих самок, що максимально можливим чином зуміли пристосуватися до зими. Таким чином, завдяки правильно виконаному відбору, вийде максимально використовувати кролів, тим самим скоротити до мінімуму втрату кроликів в зимовий період. Під час всього року, у самки постійно змінюється плодючість. Це обумовлено тим, що ближче до зими стає менше зелених кормів. Тому не дивно, що в літній період плодючість знаходиться на найвищому рівні.

Для того щоб збільшити плодючість можна використовувати полууплотненние і ущільнені окроли, коли случают самку в період між 18 і 24 днями після окролу, або в перші дні після окролу відповідно. Ущільнений пологи, найкраще застосовувати в літній час, коли немає проблем із зеленими кормами. Необхідно розуміти, що такий щільний пологи буде дуже сильно зношувати самок, тому щороку необхідно вибраковувати до 70 відсотків. У рік можна робити не більше 2 ущільнених окролов.

Зимові окроли

Таким чином, якщо ви зможете створити ідеальні або наближені до таких умови, то зимовий пологи порадує своєю плодючістю. Головне, точно слідувати вказівкам і тоді всі ваші кролики виростуть великими і красивими, а ви отримаєте непогані дивіденди. Не забувайте про щеплення та інші заходи для зимового окрола.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Зимові окроли