Профілактика захворювань кроликів

Своєчасна профілактика найпоширеніших захворювань у кроликів допомагає в значній мірі захистити життя і здоров’я тварин. Профілактика включає в себе кілька основних принципів, дотримання яких не забирає у заводчиків багато часу.

Профілактика захворювань кроликів

Чи виправдане введення карантину для щойно куплених тварин. Так, свежепріобретенном кроленята повинні до трьох тижнів утримуватися окремо від інших тварин. Три тижні – максимальний термін, за який протікає інкубаційний період більшості інфекційних кролячих хвороб. Після чого тварин можна поміщати до решти. Але перед пересадкою, варто провести ретельну дезінфекцію клітин.

Дезінфекція клітин повинна проводитися при будь-якому переміщенні тварини з однієї клітини в одному, а також в обов’язковому порядку перед окролах кролиць. Крім клітин, в дезінфекції потребує будь-якої інвентар, який контактує з тваринами. Процедура повинна проводитися один раз в тиждень. Частка клітин, поїлок і годівниць повинна здійснюватися щодня, миття – у міру потреби.

Перед окролом (до і після) і злучкою необхідно піддавати тварина повного огляду. Народжених кроленят оглядають на другий день після появи на світло, потім наступний огляд проводять перед відсадків і після – кожні два тижні.

Профілактика захворювань кроликів

Якщо тварина, не дивлячись на всі запобіжні заходи, захворіло, варто негайно звернутися до ветеринара. У разі, коли у кролика виявлені такі захворювання, як мастит, стригучий лишай, нежить та інші інфекції – тварина необхідно негайно забити. Таким чином, ви зумієте убезпечити інших тварин від поширення інфекції.

Основними переносниками інфекційних захворювань є гризуни, тому вкрай важливо стежити за тим, щоб щури і миші не мали доступу в крільчатник. Якщо говорити про патологіях, які не мають інфекційного характеру, то найчастішими можна назвати захворювання шлунково-кишкового тракту. Наприклад, молодняк, що поїдає велику кількість грубого корму в ранньому віці, може в наслідок стати жертвою запалення кишечника. Дорослі особини також схильні до цього захворювання, якщо тварина харчувалося кормом низької якості, а також бобовими.

Недотримання чистоти приміщення може призвести до запалення кишечника. Про запалення кишечника у тварини свідчить рідкий стілець, запори, спочатку зниження, а після повна пропажа апетиту, здуття живота. Загибель тварини відбувається після двох – трьох діб з початку здуття. Для того, щоб уникнути летального результату, перші двадцять годин тварина потрібно посадити на голодний пайок, а вже після почати робити прикорм м’якими кормами в невеликій кількості. Відмінно підійдуть для цієї мети комбікорм (попередньо запарені) змішаний з відварною. Рідкий стілець у тварини купірується за допомогою одноразового або дворазового прийому 0,1 г синтоміцину на добу.

В якості прикорму використовуйте суміш з трави і червоної моркви. Хворим крольчатам дають пити розчин з синтомицина (одна таблетка на 2л води) по 2 ч. л. на добу. При запорах у кроленят використовую касторове масло (1 ч. л.) або глауберова сіль (попередньо розчинити і напоїти тварину). Після чого кролика треба обтерти 5% – ним содовим розчином (одна чайна ложка харчової соди на півсклянки води), потім поставити клізму з розчином теплої мильної води і змусити тварину порухатися.

Як тільки тварина спорожнити кишечник, можна нагодувати його червоною морквою і вівсяним відваром. Здуття живота лікується 10% – ним розчином іхтіолу (п’ять – вісім мл вливається тварині в пащу), наступним розтиранням і фізичною активністю тварини.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Профілактика захворювань кроликів